Co studenci powinni wiedzieć o walutach?

W studenckim życiu pojawia się wiele sytuacji, w których trzeba skorzystać z zagranicznych walut. A jak wiadomo, portfel studenta nie należy do najgrubszych, dlatego warto dowiedzieć się, co trzeba zrobić, aby na walutach nie przepłacić. Można na nich też odpowiednio zarobić.

Wyjazd wakacyjny – wymiana waluty

Szykując się na wyjazd wakacyjny w celu odpoczęcia po ciężkiej sesji, warto przygotować się do niego pod względem finansowym. Należy przeliczyć ile gotówki będziemy potrzebować i odpowiednio wcześnie zgromadzić oszczędności w konkretnej wysokości. Dzięki temu będziemy mieć jeszcze wiele miesięcy czasu na wymianę złotówek na obcą walutę, co da nam większą swobodę wyboru momentu, w którym tego dokonamy. Mając oszczędności, należy śledzić kursy walut i wymienić pieniądze wtedy, gdy będzie to dla nas najkorzystniejsze, czyli gdy obca waluta będzie najtańsza.

Kursy walut warto sprawdzać w kantorach internetowych, ponieważ do nich mamy dostęp przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Dodatkowo w dobrym kantorze internetowym kursy walut są też najkorzystniejsze, dlatego należy od razu w nich wymienić pieniądze.

Wyjazd za granicę może się wiązać także z pracą zarobkową. Wielu studentów poświęca wakacje na pracę np. na plantacjach warzyw i owoców. Szykując się na taki wyjazd, należy wziąć ze sobą pewne zabezpieczenie finansowe w odpowiedniej walucie. Jeśli mamy pewne zatrudnienie, to powinna wystarczyć nam kwota pozwalająca na utrzymanie się tam przez 2 tygodnie.

Wyjazd na Erasmusa: gdzie najtaniej kupić euro?

W obecnej chwili wielu studentów szykuje się na tzw. wyjazd na Erasmusa, szukając dobrych kursów euro. Warto polecić im kantor internetowy znajdujący się pod adresem: https://kantoronline.pl/. Ma on zdecydowanie lepszą ofertę niż kantory stacjonarne i inne kantory online. Korzystając z niego, można zaoszczędzić na takiej operacji nawet 8%, co pozwoli pokryć np. koszt zakupu biletów na komunikację miejską czy opłacić jeden miesiąc czynszu za mieszkanie.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria