Jak zadbać o bezpieczeństwo zwierzaka w podróży?

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zabrali naszego pupila w podróż samochodem lub innym środkiem transportu, o ile zadbamy o jego bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Dla zwierzaka wypadek komunikacyjny może być równie niebezpieczny co dla nas. Warto zatem przewozić go w odpowiednich warunkach. Jak zadbać o bezpieczeństwo i komfort pupila w trakcie podróży?

Klatka dla chomika

Przewożenie chomików, świnek morskich i innych gryzoni nie jest skomplikowane. Wystarczy, że umieścimy naszego pupila w klatce podróżnej, czyli tak zwanym transporterze, i już zagwarantujemy mu bezpieczeństwo i ograniczymy trudy jazdy.

Wybierając klatkę podróżną dla gryzonia, należy zwrócić uwagę na to, czy jest ona:

  • przestronna,
  • wygodna,
  • solidnie wykonana.

Odpowiednio dobrana klatka nie tylko zapewni bezpieczeństwo naszemu pupilowi, ale również pozytywnie wpłynie na jego samopoczucie w trakcie jazdy. Doskonale sprawdzą się w tym wypadku transportery plastikowe. Są lekkie, a zarazem wytrzymałe. Wybierając klatkę, szczególną uwagę należy zwrócić na jej zadaszenie. Musi być ono solidne. Jeśli w trakcie jazdy coś na nie przypadkowo spadnie, dobrej jakości materiał nie ulegnie odkształceniu.

Niezwykle istotną kwestią jest również to, aby klatka dla chomika, świnki czy też innego gryzonia gwarantowała możliwość jej przypięcia pasami bezpieczeństwa. Dzięki temu transporter nie będzie się przemieszczał, na przykład w trakcie gwałtownego hamowania. Decydując się na klatkę podróżną, sprawdźmy, czy pojemniki na wodę i jedzenie zostały odpowiednio przymocowane. Nie mogą się one bowiem przemieszczać podczas jazdy.

Ponadto klatka musi mieć odpowiednią wentylację, co zapewni zwierzakowi stały dostęp do świeżego powietrza. Przewożąc gryzonia, uważajmy również na to, aby promienie słonecznie nie padały bezpośredni na niego. Jeżeli zatem wybraliśmy przeźroczystą klatkę, zasłońmy ją szmatką. Niezwykle istotną kwestią jest również to, aby nie zostawiać zwierzęcia samego w nagrzanym samochodzie. Stanowi to dl niego realne zagrożenie życia.

Jak podróżować z psem?

Przewożenie psa w samochodzie może być o wiele trudniejsze niż transport chomika, zwłaszcza jeżeli podróżujemy z dużym pupilem. Na szczęście na rynku znajdziemy różne rozwiązania, które pozwolą nam odpowiednio dostosować auto do przewozu psa. Wśród najpopularniejszych opcji wymienić można:

  • transporter dla psa – powinien on być dostosowany do wielkości naszego psa. Wówczas zwierzę z jednej strony będzie miało swobodę ruchów, z drugiej zaś nie będzie się obijać o ścianki transportera w trakcie jazdy. Podczas długo trwających podróży dobrze sprawdzi się model wyposażony w miękką matę, co zwiększa komfort psa. Jeżeli jej nie mamy, wówczas możemy włożyć do transportera koc, zapewniając w ten sposób zwierzakowi większą wygodę.

Wybierając transporter dla psa, zwróćmy uwagę na materiał, z którego został wykonany. Zwykle obudowa wyprodukowana jest z tworzywa sztucznego, a drzwiczki, przez które pies dostaje się do środka, są metalowe. Taki duet dobrze sprawdza się w trakcie podróży, nawet tych długotrwałych. Transporter jest bowiem wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Można go również z łatwością przenosić – plastik nie jest ciężki.

Wybierając transporter do samolotu, koniecznie musimy sprawdzić, czy jest to model z atestem linii lotniczych. W przeciwnym razie podróż lotnicza z pupilem może nie dojść do skutku.

  • torba podróżna – jest wygodną opcją i może się okazać szczególnie przydatna, jeśli podróżujemy z psem przy pomocy środków komunikacji miejskiej. Wybierając ją, sprawdźmy, czy została wyposażona w specjalną siatkę, która zapewnia zwierzakowi odpowiednią wentylację.
  • pasy dla psa – przeznaczone są dla pupili, które ważą więcej niż 10 kilogramów, w związku z czym umieszczenie ich w transporterze byłoby co najmniej kłopotliwe. W takim przypadku o wiele lepiej sprawdzą się pasy dla psa. Przypina się je do pasów samochodowych, dzięki czemu pies w trakcie jazdy nie będzie przeszkadzał kierowcy, próbując przejść do przedniej części samochodu.
  • hamak dla psa – montuje się go nad tylnym siedzeniem pomiędzy oparciami z tyłu i z przodu. Jest to rozwiązanie polecane z kilku względów. Po pierwsze, pies znajdujący się w hamaku nie pobrudzi tapicerki. Po drugie, przebywa w zamkniętej przestrzeni, dzięki czemu nie przejdzie do przedniej części samochodu, w ten sposób przeszkadzając kierowcy. Po trzecie, podróżuje w komfortowych warunkach. Hamaki są bowiem niezwykle wygodne i zapewniają swobodę ruchów.

Podsumowując, na rynku znajdziemy wiele produktów, które pozwalają nam w wygodny i bezpieczny sposób przewozić zwierzęta w samochodzie, autobusie czy też pociągu. W ten sposób zapewniamy komfort nie tylko im, ale również współpasażerom, którzy nie zawsze lubią towarzystwo naszych milusińskich.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria