Nowości kryminalne na polskim rynku czytelniczym

Wybory czytelnicze Polaków pokazują, jakie są nasze preferencje w tym zakresie. Od kilku lat nie niknie moda na czytanie kryminałów. To jeden z najbardziej lubianych gatunków prozy w Polsce. Na jakie książki czekają obecnie Polacy i jakie premiery książkowe kryminałów właśnie miały miejsce?

Preferencje czytelnicze Polaków

Jeden z serwisów internetowych przeprowadził badania, które pokazały, że mężczyźni najchętniej czytają książki techniczne, historyczne, biznesowe oraz literaturę faktu. Z kolei kobiety najczęściej sięgają po książki z dziedziny kryminałów, romansów i powieści obyczajowych.

Jako ciekawostkę należy podać, że im jesteśmy starsi, tym chętniej interesujemy się literaturą ambitniejszą, z tzw. wyższej półki literackiej. Do najpoczytniejszych autorów w Polsce zalicza się obecnie: Zygmunta Miłoszewskiego, Katarzynę Bondę, Andrzeja Sapkowskiego, Remigiusza Mroza, Agathe Christie i Stephena Kinga.  Natomiast do ulubieńców polskich czytelników zalicza się popularnych pisarzy zagranicznych, jak Jo Nesbø, Jaume Cabré, Neil Gaiman, Orhan Pamuk, Zadie Smith, Andy Weir i Carlos Ruiz Zafón.

Tym, co zachęca nas do czytania książek, są rekomendacje internetowe krytyków i innych czytelników, jak i opinie rodziny i znajomych. Czytamy książki zarówno papierowe, jak i w formie elektronicznej.

Premiery jesieni w dziale „kryminał”

W dziale „książki nowości” w księgarniach internetowych, takich jak https://merlin.pl/nowosci/ znajdziemy mnóstwo ciekawych pozycji, na które bez wątpienia czekało wielu czytelników. Najlepszym tego przykładem jest najnowsza książka kryminalna Remigiusza Mroza pod tytułem „Wieża Milczenia” wydawnictwa Dragon. Opowiada ona rzecz jasna o tajemniczych morderstwach i zamachach. Głównym bohaterem jest wykładowca uniwersytecki Scott Winton, który właśnie został wyrzucony z pracy i chce wyjaśnić zagadkowe morderstwo swojej ukochanej. Kobieta ginie, wracając w nocy do domu. Niedługo później dochodzi do serii kolejnych, niewyjaśnionych zabójstw oraz zamachu na życie znanego polityka. Tylko z pozoru wszystkie te sprawy nic nie łączy, ale istnieją pomiędzy nimi powiązania, choć ich odkrycie nie będzie proste. Mróz opisuje drobiazgowe i skomplikowane śledztwo, jakie w „Wieży Milczenia” prowadzą Scott Winton oraz agenci FBI.

To nie jedyny kryminał w nowościach książkowych w księgarni. Warto sięgnąć również po takie pozycje, jak: A.F. Brady „Na Krawędzi”, Peter Robinson „Niebezpieczny Chłopak”, Mariusz Zielke „Dobre Miasto”, Grzegorz Kapla „Bezwład”, Louise Jensen „Randka”, Pascal Engman „Patrioci”, Camilla Grebe „Dziennik Mojego Zniknięcia”, Michał Larek „Fatum Dekada Tom 3”, Max Czornyj „Pokuta”.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria