Czym właściwie jest zdolność kredytowa singla?

Słaba zdolność kredytowa, to jeden z najczęstszych powodów, przez które nie możemy uzyskać kredytowania, w wybranych przez nas placówkach banków. Na zdolność kredytową wpływa szereg czynników, z których głównym są nasze zarobki w kwocie netto.

Singiel i jego zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa singla różni się od tej, dotyczącej młodych małżeństw. Po pierwsze, mamy tutaj do czynienia tylko z jedną osobą, utrzymującą całe gospodarstwo domowe. Bank szacuje, iż wszystkie koszty utrzymania spadają na karb singla, który zmuszony jest samodzielnie regulować opłaty medialne, czynsz oraz ponosić pełne koszty wyżywienia.

Zdolność kredytowa singla, jak i każdego potencjalnego kredytobiorcy, stanowi możliwość bezproblemowej spłaty wybranego zobowiązania finansowego, w poczet którego zaliczamy również odpowiednie odsetki. Zdolność do spłaty jest oszacowana także, na ustalony odgórnie horyzont czasowy. Ponadto, każdy singiel, który ma zamiar ubiegać się o jakiekolwiek kredytowanie, nie może widnieć w rejestrach dłużników oraz musi posiadać pozytywną historię w BIK. Pewnym problemem mogą być nałożone na singla zobowiązania kredytowe, szczególnie, jeśli są one stosunkowo wysokie i rozciągnięte na wieloletnią spłatę. Zdolność kredytową singla obniża także brak zupełny brak historii kredytowej oraz nie udokumentowane źródła stałych dochodów.

Czy singiel może starać się o kredyt hipoteczny?

Każdy singiel ma prawo ubiegać się o możliwość uzyskania kredytu na zakup lub remont nieruchomości. Kredyt dla mieszkanie dla singla, to obecnie bardzo popularne rozwiązanie dla wielu osób, które pozostają samotne i prowadzą jednoosobowe gospodarstwo domowe. Kredyt dla singli był niegdyś bardzo trudny do otrzymania. Obecnie, tego typu wsparcie, jest dostępne w wielu bankach, których oferty porównasz na finansowej platformie internetowej. Dzięki temu narzędziu jesteś w stanie, zaledwie w ciągu kilku minut, sprawdzić swoje szanse na ubieganie się o kredyt dla singli, https://bancovo.pl/landing/kredyt-dla-singli/. Cała procedura odbywa się w zaciszu własnego domu, bez potrzeby odwiedzania siedziby banku.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria