Tańsze transakcje w Unii Europejskiej

Polscy przedsiębiorcy prowadzący interesy na terenie Unii Europejskiej często mają do czynienia w fakturami wystawionymi w euro. Warto pamiętać, że w zależności od miejsca zakupu waluty, mogą oni więcej zyskać, przeliczając tę walutę na złotówki.

Kurs euro zmienia się co kilka sekund, co dokładnie widać choćby w kantorach internetowych: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. Prowadząc interesy niejednokrotnie musimy zapłacić o określonej porze i nie możemy obserwować kursu przez na przykład miesiąc, by wybrać w miarę dogodny czas jego zakupu. W przeciągu miesiąca wahania kursu mogą zresztą okazać się dla nas nikłe lub niekorzystne.

Miejsce zakupu euro  po najlepszym kursie

Jest jednak opcja, by kupić tańszą walutę. Trzeba jedynie wybrać odpowiednie miejsce zakupu tam, gdzie kurs euro jest niski. W bankach mamy najczęściej bardzo wysokie spready, czyli różnice między kupnem a sprzedażą waluty, podobnie w kantorach stacjonarnych, które z resztą nie wydają się dobrą opcją dla biznesu, bo kto lubi podróżować po mieście ze sporą ilością gotówki pod pachą.

Kantory internetowe

Coraz więcej klientów biznesowych interesuje się kantorami internetowymi, które chwalą się już setkami tysięcy klientów biznesowych. To one, ze względu na biznes skali, mogą pochwalić się bardzo niskimi spreadami, które czynią euro, i inne waluty, po prostu tańszymi. Co ciekawe kantory takie jak Walutomat.pl, w ogóle nie mają spreadów, bo wymiana opiera się o oferty innych użytkowników (wymiana peer to peer - społecznościowa). Serwis pobiera tylko niewielką prowizję od każdej transakcji. Sam Walutomat.pl ma także ciekawą opcję dla klientów biznesowych nie tylko jeśli chodzi o atrakcyjne kursy wymiany walut, ale również możliwości i ceny przesyłu waluty za granicę. Nawet relatywnie ceny przelewu SEPA są konkurencyjne w porównaniu do bankowych, bo w tym serwisie wymiany walut kosztują 4 zł.

Kantory internetowe są więc wygodną opcją nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również dla biznesowych. Za jednym razem mogą mieć tutaj tanią wymianę waluty i konkurencyjny przelew.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria