Jak działają systemy ratalne i płatności odroczonych w Internecie?

Sklepy internetowe z roku na rok zyskują coraz większe grono wiernych klientów. Są wybierane ze względu na dużą wygodę użytkowania i łatwość transakcji. E-sklepy często prześcigają się w proponowanych formach płatności. Obecnie w niektórych z nich znajdziemy możliwość tak zwanej płatności odroczonej.

Na czym to polega?

Płatność odroczona, jak sama nazwa wskazuje pozwala kupującemu uiścić opłatę za zakupy w późniejszym terminie. W przypadku systemu Przelewy24.pl jest to dwadzieścia jeden dni. To rozwiązanie jest szczególnie wygodne w tak zwanych nagłych wypadkach. Na pewno każdemu z nas zdarzyło się, że w najmniej spodziewanym momencie popsuło nam się ważne w domu urządzenie. Nie zawsze mamy wtedy środki na to, by kupić nowy sprzęt. W tym przypadku na pomoc przychodzą nam płatności odroczone.

Korzyści dla sprzedających

Na płatności odroczonej korzystają nie tylko klienci. Docenią je także właściciele e-sklepów. Ta forma uiszczenia opłaty za wybrane produkty znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo porzucenia koszyka. Często bowiem zdarza się, że konsument widząc dużą kwotę zakupów, dochodzi do wniosku, że w danym momencie go na to nie stać. Płatności odroczone pozwalają dokończyć transakcję, a zapłacić wtedy gdy będziemy mieli odpowiednią kwotę.

E-raty równie popularne

Droższe produkty możemy kupić na raty. Rozwiązanie to ma ogromną ilość zalet zarówno dla klienta jak i dla samego właściciela sklepu internetowego. Ten pierwszy nie musi wydawać od razu kilku tysięcy na wymarzony sprzęt, cała kwota zostanie bowiem rozłożona na wygodne raty. Kolejna korzyść to możliwość załatwienia wszystkich formalności online. Z kolei przedsiębiorca z pewnością ucieszy się z większej sprzedaży oraz wsparcia specjalistów podczas instalacji systemu i jego wykorzystania.

Im więcej możliwości płatności, tym lepiej. Klienci uwielbiają mieć wybór, a dodatkowe opcje płatności z pewnością pozytywnie wpłyną na ich proces decyzyjny. W związku z tym warto jest przemyśleć wprowadzenie e-rat lub płatności odroczonych.

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria