Czy warto zmniejszać bezpieczeństwo płatności na rzecz wygody?

Płatności kartą, także te dokonywane w sieci powinny być zawsze odpowiednio zabezpieczone, aby nie było ryzyka, że jakiekolwiek informacje przedostają się na zewnątrz. W związku z tym, należy korzystać tylko ze sprawdzonych portali, gdzie dokładnie opisane są różnego rodzaju transakcje. Jeśli nawet jakaś strona wydaje się nam elastyczna i szybka, to zawsze trzeba upewnić się, że wygoda nie zmniejsza bezpieczeństwa.

Które płatności są bezpieczne?

Za bezpieczne serwisy oferujące możliwość płatności www można uznać te, które mają stosowne rekomendacje. Wiadomo bowiem, że nie uzyskano ich bez powodu. Serwisy zajmujące się płatnościami muszą zostać zbudowane na optymalnie zabezpieczonym interfejsie. Co więcej, portal musi być oparty na zasadach intuicyjnych, w takim stopniu, by obsługujący go nie miał najmniejszych trudności z tym, aby szybko opłacić rachunki, czy zakupić takie towary bądź usługi na jakich mu zależy. Inną, równie ważną kwestią jest to, by tuż przed dokonaniem transakcji można było sprawdzić wszystkie informacje, jakie podano. Dotyczy to zarówno danych osobowych, jak i wiadomości związanych z kartą płatniczą. Może się wydawać, że są to czynności długie, aczkolwiek jeśli oparte są na takich aplikacjach jak na przykład pay by link to wcale nie zajmują dużo czasu.
A bez wątpienia są opłacalne.

100% bezpieczne serwisy płatnicze

Powyżej opisane elementy składają się na to, że konkretny portal płatniczy może być postrzegany jako bezpieczny. Na takich zasadach działa na przykład firma Blue Media, oferująca swoje świadczenia za pośrednictwem strony bm.pl, gdzie to właśnie w kilku prostych krokach można zrobić wszystkie płatności. Co więcej, użytkownik co do dalszych kroków transakcji otrzymuje stosowne powiadomienia. Jest to transakcja godna zaufania. I tym należy kierować się, kiedy decydujemy się na serwis związany z płatnościami. Jeśli jakiś serwis jest szybki w obsłudze, to trzeba sprawdzić, czy poza tym ma też coś do zaoferowania, gdy chodzi o bezpieczeństwo.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria