Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

​Na rynku finansowych mamy wręcz nieskończone liczby ofert wszelkich kredytów i pożyczek. Trudno jest więc orientować się w tego typu produktach, zwłaszcza że jest ich coraz więcej, a banki konkurują między sobą pod względem różnego rodzaju promocji na kredyt gotówkowy. Wiele osób szuka najtańszego kredytu, jednak zdarza się, że klienci mają inne priorytety.

Interesuje ich na przykład kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, który brzmi trochę jak oferta parabanku, ale okazuje się, że staje się on coraz popularniejszym produktem zwykłych banków ( sprawdź oferty na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe ).

Kredyt gotówkowy a weryfikacja kredytobiorcy

Banki mają to do siebie, że w przeciwieństwie do instytucji pozabankowych dokładnie weryfikują klienta i sprawdzają go pod kątem finansowym. Zwykle sprawdzają one historię kredytowania w BIK oraz obliczają zdolność kredytową na podstawie zaświadczenia o zarobkach. Tu pojawia się pytanie: czy jest możliwe otrzymanie kredytu bez takiego zaświadczenia? Do niedawna wydawałoby się to absurdalne, gdyż takie przywileje oferowały jedynie parabanki. Obecnie jednak banki starają się upraszczać procedury, by zachęcić klientów do zaciągania zobowiązań, nawet jeśli nie przedstawi on zaświadczenia o dochodach czy o stałym zatrudnieniu.

Warto jednak wiedzieć, że kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach udzielany jest wyłącznie osobom, które mogą potwierdzić otrzymywanie stałego dochodu. Jak to zrobić bez odpowiedniego zaświadczenia? Dochód taki może być bowiem wynikiem pobierania renty czy też pracy na podstawie umowy o dzieło bądź umowy zlecenie, a nie – jak się powszechnie przyjęło – tylko umowy o pracę. Wiele banków pozytywnie weryfikuje klientów, które mają wymienione źródła dochodów. Przy tym należy dodać, że z reguły kredyt na takich warunkach przyznawany jest wówczas, gdy kredytobiorca złoży odpowiednie oświadczenie, w którym wskazuje, skąd i w jakiej wysokości otrzymuje dochód. Często wystarczający jest także wyciąg z konta bankowego, który stanowi potwierdzenia wpływania środków finansowych.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczenia o dochodach – jak się o niego starać?

Aktualnie większość banków oferuje dwie drogi wnioskowania o kredyt – stacjonarnie, w placówce banku oraz przez Internet. Tę drugą opcję oferuje jednak niewiele banków, aczkolwiek jest to możliwe. Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń przez Internet można otrzymać między innymi w Eurobanku czy w usługach bankowych T-mobile. Ponadto interesująca pod tym względem jest także Mini Ratka od PKO Banku Polskiego. Jeśli nie jesteś w stanie nigdzie znaleźć oferty, jaką jest kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń, nie zniechęcaj się od razu, ponieważ może się okazać, że tego typu produkt bez mnóstwa formalności jest dostępny w danym banku wyłącznie stacjonarnie, stąd też warto udać się bezpośrednio do placówki.

Kredyt gotówkowy bez przedstawiania zaświadczenia o zarobkach – ile można otrzymać?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach dostępny jest w wielu wersjach, jednak należy pamiętać, że z reguły maksymalna kwota takiego zobowiązania jest niższa niż ta oferowana w przypadku zwykłego kredytu z zaświadczeniem. Możliwe jest znalezienie takiego produktu nawet do 10 tysięcy złotych, choć zwykle kwoty te oscylują w granicach 5 tysięcy złotych. Niemniej jednak nie ma co liczyć na to, że bez zaświadczenia dostaniemy kredyt gotówkowy na kwotę powyżej 20 tysięcy złotych, gdyż byłoby to obarczone zbyt dużym ryzykiem dla banku.

Kto otrzyma kredyt gotówkowy bez zaświadczenia o dochodach?

Fakt, że istnieją kredyty gotówkowe bez zaświadczeń o zarobkach nie oznacza, że bank w ogóle nie interesuje się sytuacją klienta. Zazwyczaj może on bez problemu zweryfikować stałe wpływy na rachunek bankowy. W niektórych instytucjach najkorzystniejsze oferty kierowane są do stałych klientów, którzy przy wnioskowaniu o kredyt nie muszą dostarczać aż tak dużej ilości dokumentów.

O czym należy pamiętać decydując się na kredyt gotówkowy?

Dość oczywiste wydaje się być to, że najważniejsze przed podjęciem ostatecznej decyzji o kredycie jest dokładne sprawdzenie wszelkich kosztów kredytu. W związku z tym jako klient musisz wziąć pod lupę oprocentowanie, Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO), marżę dla banku, prowizję, koszty ubezpieczenia oraz warunku typu maksymalna kwota i okres kredytowania. Nie można się przecież spodziewać, że bank zupełnie bezinteresownie ryzykowałby, udzielając kredytu gotówkowego bez potwierdzenia dochodów. Z reguły ma on w tym jakiś interes. Oznacza to, że często w przypadku kredytów gotówkowych bez zaświadczenia o dochodach możemy spodziewać się wyższego oprocentowania bądź też znacznie niższej maksymalnej kredytu. Wszystko to koniecznie trzeba sprawdzić, zanim ostatecznie zadecyduje się o zaciągnięciu zobowiązania. Oczywiście są osoby, którym nieco mniej korzystne warunki spłaty nie będą przeszkadzać, gdyż najistotniejsze jest dla nich jak najszybsze zdobycie gotówki, nawet na chwilę, by spłacić ją niebawem. Wszystko zależy więc od sytuacji osobistej klienta oraz od tego, czy będzie on w stanie poradzić sobie ze spłatą zadłużenia, tak samo zresztą jak w przypadku kredytów z większą ilością formalności.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria