Sztabki srebra z Mennicy Krakowskiej

Chowanie pieniędzy w skarpetach jest już przestarzałą formą zabezpieczania pieniędzy, która już dawno odeszła w zapomnienie. W dobie rozwijających się banków niemal wszyscy swoje pieniądze umieszczają na kontach bankowych, ponieważ jest to sposób wygodny i obwarowany zabezpieczeniami. Dzięki temu można być spokojnym o swoje oszczędności, a także liczyć na zwiększenie kapitału po upływie danego czasu.

Oryginalny sposób na zabezpieczenie oszczędności

Istnieje jeszcze jeden sposób na przetrzymanie oszczędności, które po wielu latach mogą stać się inwestycją, np. w przyszłość dzieci albo w poważne wydatki własne. Jest to zakupienie sztabek srebra. Są one tańsze od monet, dlatego bardziej opłaca się je kupować. Ponadto są one tak samo efektywne jak sztabki złota, bo srebro ma szerokie zastosowanie w przemyśle. Dzięki temu można mieć pewność, że wartość srebra będzie stale rosnąć, aby za kilka lat przynieść właścicielowi widoczne korzyści pieniężne. Srebrne sztabki powstają na dwa sposoby: przez odlewanie albo wybijanie. Ich ciężar też może być różny: od kilku gramów do nawet kilku kilogramów. Najłatwiej przechowywać i przewozić sztabkę o ciężarze 1 kilograma, choć wielu decyduje się również na lżejsze.

sztabki srebra

Dlaczego warto kupić sztabkę srebra?

Jest jeden bardzo istotny powód, dla którego warto zakupić sztabkę srebra. Są to zmniejszające się zasoby srebra na świecie. Jego wydobycia nie można zwiększyć, a w konsekwencji prawdopodobnie zacznie go brakować. Dzięki temu za kilka lub kilkanaście lat zakupione srebro będzie miało kilkakrotnie wyższą wartość niż w chwili zakupu. Będzie to bardzo dobra inwestycja, która pozwoli zapewnić sobie duże oszczędności i pewnego rodzaju zabezpieczenie finansowe na przyszłość. Dzięki temu można w bezpieczny sposób przechowywać pieniądze, które po paru latach mogą się okazać zaskakująco wysokie.

Niektórzy twierdzą nawet, że są bardziej opłacalne od sztabek ze złota. Złoto zawsze było doskonałym sposobem na podratowanie swojej sytuacji finansowej. Pieniądze lub aktywa można było wymienić na złoto, kiedy następował spadek inflacji, co pomagało zabezpieczyć domowy budżet. Natomiast jeśli kogoś nie było stać na kupienie złota, decydował się na srebro. W czasie, gdy następuje hossa metali, cena srebra zawsze jest większa niż złota, dlatego też bardziej się opłaca. Aby zarobić na srebrze, trzeba być po prostu bardzo cierpliwym, bo zwykle stanowi ono długoletnią inwestycję, która zwróci się z nadwyżką dopiero po kilku latach. W Polsce coraz bardziej opłaca się kupowanie sztabek srebra. Wbrew pozorom wcale nie jest tak, że trzeba być bogatym, aby móc zakupić sztabkę srebra. Przeciętny polski obywatel także może pozwolić sobie na zakup metalu szlachetnego. Sztabki, które kupuje zwykły obywatel przeciętnie ważą ok. 1 kilograma. Zdarza się, że są cięższe lub lżejsze (nawet kilkadziesiąt gramów). Dlatego też ich koszt nie jest ponad możliwości, a jeśli popatrzeć w szerszej perspektywie, to zwróci się on z nawiązką.

Sztabki w Mennicy

Zakup sztabek srebra wcale nie jest trudny do zrealizowania. W dobie Internetu można to zrobić elektronicznie. Na stronie internetowej Mennicy Krakowskiej można znaleźć kilka rodzajów sztabek, wybrać i kupić. W Mennicy Krakowskiej jest dostępne kilka rodzajów sztabek ze srebra: 31,1 g, 100 g, 250 g, 500 g, 1000 g. Wszystkie pochodzą ze Szwajcarii z Mennicy Argor-Heraeus. Ważne, aby ten rodzaj inwestycji przeprowadzić najbezpieczniej jak tylko się da. Gwarancję bezpieczeństwa zapewnia Mennica Krakowska. Oprócz sztabek oferuje ona także sprzedaż granulatu srebra na terenie całego kraju. Jest to granulat próby 999. 

Tak więc inwestowanie w srebrne sztabki jest bardzo opłacalną formą ulokowania swoich oszczędności. Pozwoli to zwiększyć ilość posiadanych pieniędzy i zabezpieczyć się na przyszłość albo zapewnić ją swoim dzieciom rozpoczynającym dorosły etap życia. Jest tak samo dobrym pomysłem jak zakup sztabek złota, a jednocześnie tańszym od zakupu srebrnych monet. To propozycja dla cierpliwych, bo, aby inwestycja się zwróciła, trzeba najpewniej poczekać kilka lat.

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria