Poznaj zastosowanie nasion konopi

Ludzie już od tysięcy lat są zaznajomieni z nasionami konopi, wiele było więc cywilizacji, które znajdowało dla nich zastosowanie. Korzystała z nich medycyna, przemysł, a nawet żywienie zwierząt, lista zastosowań nasion konopi jest przy tym na tyle duża, że wymienienie ich wszystkich jest niemal niemożliwe. Osoby zainteresowane kolekcjonowaniem nasion marihuany nie mają powodu do narzekania, może to bowiem sprawić im wiele frajdy. Nowe odmiany konopi przyczyniają się do powiększenia kolekcji, a coraz większy zasób genów konopi gwarantuje minimalizację ryzyka, że jakakolwiek jej odmiana przepadnie bez śladu. Zobacz, jakie są opinie specjalistów z bestbreed.com.pl

Nasiona konopi dla ptaków i ryb

Kolekcjonowanie cieszy się popularnością między innymi dlatego, że pozwala na zachowanie materiału genetycznego danej odmiany w nasionach. Oczywiście, konopie mają też szereg innych zastosowań, a choć nie wszyscy są tego świadomi, sprawdzają się znakomicie między innymi jako pokarm jedzony przez kanarki oraz papugi. Trudno zresztą dziwić się, że ptaki są żywo zainteresowane tą roślina, konopie znane są bowiem z bogactwa składników odżywczych, co sprawia, że stanowią ważny i wartościowy składnik ptasiej diety. O konopi wiele dobrego mówią również wędkarze, niejednokrotnie mogą bowiem przekonać się o tym, że nasiona konopi są jedną z najskuteczniejszych przynęt, z jakich korzystają. Bardzo często mamy do czynienia z nimi w mieszankach, z których korzystają osoby nęcące karpie, brzany oraz liny. Oczywiście, wędkarze nie muszą wcale ograniczać się do gotowych już mieszanek. Przygotowanie własnej zanęty nie jest wcale trudne. Wystarczy, że zalejemy nasiona konopi wodą pamiętając o stosunku 1:4, a następnie odczekamy dobę. Potem pozostaje nam już tylko doprowadzenie mieszanki do wrzenia i gotowanie jej na wolnym ogniu przez około pół godziny. Gdy nasiona konopi pękają, zwykle widoczne stają się białe kiełki znajdujące się w ich wnętrzu. Ich pojawienie się jest znakiem, że nasiona warto już odcedzić i przepłukać z użyciem zimnej wody. Woda nie jest zresztą wcale bezwartościowa, sprawdza się bowiem znakomicie, gdy przystępujemy do rozrabiania zanęty.

nasiona konopi

Wartości odżywcze konopi

Konopie mogą przydać się jednak nie tylko ptakom i rybom, nie można bowiem zapominać o tym, że ich nasiona są wyjątkowo wartościowe. Jednym z ich znaków rozpoznawczych jest wysoka zawartość białka, warto mieć przy tym na uwadze to, że mamy do czynienia z białkiem odznaczającym się bardzo wysoką wartością. Nie można jednak nie docenić także wchodzących w ich skład pierwiastków, wśród których wypada wymienić choćby cynk, żelazo, magnez i mangan. Konopie to również cenne źródło witamin, w tym witaminy B i szeregu witamin z grupy B. Nasiona konopi są często badane przez naukowców, a ci nie mają wątpliwości, co do tego, że najlepszym przepisem na długie życie jest dieta, której znakiem rozpoznawczym jest to, że jest bogata w zdrowe tłuszcze. Ziarna konopi to wartościowe źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, a my wiemy z badań naukowych, że mają one wpływ na długość ludzkiego życia. O nasionach konopi coraz częściej mówi się także jako o rozwiązaniach znanych z tego, że poprawiają uszkodzone DNA. Jest to możliwe dzięki wartościowym białkom, które wchodzą w ich skład, te bowiem zabierają zarówno albuminy, jak i edestyny. Albuminom zawdzięczamy to, że nasze tkanki są bardziej wytrzymałe, to przy tym również bogactwo witaminy E znanej z tego, że jest niezbędna do funkcjonowania organizmu w prawidłowy sposób. Z kolei edestyny są w stanie łagodzić stres, znane są przy tym i z tego, że sprawdzają się znakomicie, gdy pojawi się konieczność wzmocnienia układu odpornościowego.

Więcej informacji znajdziesz na: wildshow-tv.pl

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria