Inwestuj w rozwój swojej firmy

Prowadzenie własnego biznesu wymaga ciągłego trzymania ręki na pulsie. Chcąc utrzymać wysoką pozycję na rynku nie wystarczy tylko zainwestować w dobrą reklamę czy śledzić poczynania konkurencji, ale przede wszystkim wciąż rozwijać swoją firmę. Podpowiadamy dlaczego to takie ważne i gdzie szukać na to funduszy.

Wydawać by się mogło, że nie trzeba nikogo przekonywać, że ciągły rozwój firmy to działanie niezbędne, by utrzymać wysoki poziom oferowanych produktów i usług. W rzeczywistości jednak przedsiębiorcy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści przynieść może innowacyjne myślenie o biznesie.  A warto poświęcić temu zagadnieniu trochę uwagi, szczególnie teraz, gdy możesz starać się o dotacje unijne na rozwój firmy.

Co to są innowacje?

Wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, usprawnień produkcji, systemów obsługi klienta czy po prostu innowacyjne podejście do struktury firmy i inwestowanie w rozwój kadry pracowniczej – to wszystko działanie mające na celu rozwój firmy. Warto bowiem zdawać sobie sprawę, że innowacyjność to nie tylko wielkie odkrycia, ale również wprowadzanie małych zmian, które udoskonalą w jakiś sposób oferowany przez twoją firmę produkt czy sposób funkcjonowania przedsiębiorstwa. Najważniejsze, by wprowadzane zmiany były nowatorskie w skali kraju, regionu czy nawet samego przedsiębiorstwa. Tak też będą one rozpatrywane gdy złożysz wniosek o dotacje unijne na rozwój firmy.

Innowacje są ważne

Ciągły rozwój firmy to przede wszystkim inwestowanie w jej przyszłość. A oznacza to nic innego jak ciągłe podążanie za wciąż rosnącymi wymaganiami klientów. To jednak także wzrost konkurencyjności  i umacnianie pozycji na rynku, co zagwarantuje wzrost zaufania klientów do oferowanych przez twoją firmę produktów czy usług. Dzięki temu łatwiej też pozyskać nowych kontrahentów. Rozwój firmy to czasami również działanie na rzecz ogólnego dobra, poprzez np. wprowadzanie nowych rozwiązań mających wpływ na środowisko czy udogodnień w jakiś sposób polepszających jakość życia określonej społeczności.

Skąd brać środki?

Przedsiębiorcy to obecnie, obok samorządów, najwięksi beneficjenci funduszy unijnych. Nie ma więc na co czekać! To jest ten moment, kiedy masz duże szanse na otrzymanie finansowego wsparcia na rozwój swojej firmy. Tym bardziej powinieneś rozważyć złożenie wniosku o dotacje unijne na rozwój firmy, jeśli działasz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. To do nich bowiem skierowane są Programy Regionalne poszczególnych województw, Program Inteligentny Rozwój oraz program Polska Wschodnia, w których w sumie do rozdysponowania jest 20 mld euro.

Więcej o dotacjach na stronie dotacjenainnowacje.taxand.pl

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria