Skórzane etui – zalety i funkcjonalność

Naturalnym jest, że chce się chronić przed zniszczeniem przedmioty, które są dla każdego w jakiś sposób cenne. Zwykle do tego celu wybiera się etui ze skóry naturalnej, która świetnie się do tego celu nadaje. Skóra jest elastyczna oraz odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także łatwo ją ukształtować. Do tego dostępna jest w bardzo dużej liczbie gatunków. Z tego powodu na rynku jest wiele najróżniejszych etui zrobionych z naturalnej skóry, które dedykowane są do różnych przedmiotów. Poniżej przedstawiono te najpopularniejsze, które każdemu się przydadzą.

Skórzane etui na klucze

Jeśli ma się problemy z kluczami, a ciągłe ich noszenie w kieszeniach spodni powoduje ścieranie się materiału, to warto wówczas zastanowić się nad takim etui. Zwłaszcza, że noszenie kluczy od domu, samochodu czy pracy są dużym utrapieniem. Takie etui może pomieścić różne ilości kluczy, od paru do kilkunastu. Są wyposażone w stalowe karabińczyki, do których można przypiąć te klucze pojedynczo lub całym pękiem. Etui skórzane jest doskonałą ochroną zarówno dla kluczy, jak i odzieży, torebek, saszetek - w zależności, gdzie się te klucze trzyma. Ważne, aby zachować porządek w kluczach i móc łatwo je odnaleźć w razie potrzeby.

Skórzane etui na dokumenty i karty

Dostępne są również modele etui na dokumenty i karty płatnicze, będące ówcześnie często wybierane, zwłaszcza, że dokumenty są teraz wydawane w formatach kart kredytowych. Zabierają zatem mniej miejsca i są bardziej poręczne, i trwalsze. Zaletą tego wykonania jest możliwość trzymania tych dokumentów razem, bez potrzeby rozdzielania. Skórzane etui na dokumenty można oczywiście wybrać z kilku różnych wielkości. Dla tych, którzy mają wiele kart oferuje się format podłużny z miejscem na 8 i więcej kart. Dla tych którzy lubią minimalizm również znajdzie się etui o odpowiednich rozmiarach. Osobno dedykowane są także etui na dowody rejestracyjne samochodu, o wymiarach większych niż zwykłe karty, o wymiarach 11,5 x 8,5 cm.

Dowiedz się także : Jak wybrać męską torbę na ramię ?

etui na dokumenty

Etui skórzane na długopisy

Może dla niektórych wydawać się do fanaberią, żeby przechowywać długopis w etui. Ale zdarza się czasem tak, że posiada się jakiś markowy długopis lub taki, który ma wartość sentymentalną, np. odziedziczone w spadku pióro. Wtedy zależy nam na tym, aby ochronić go przed jakimkolwiek zniszczeniem. A skórzane etui tylko podkreśli jego wyjątkowość, dodatkowo zapewniając bezpieczeństwo, na którym nam tak bardzo zależy. Etui na długopisy zawierają różne zamknięcia - magnetyczne lub na klips. Popularnością cieszą się także tzw. wsuwki - takie etui zawiera specjalne wycięcie na skuwkę, która redukuje ryzyko wysunięcia się długopisu. Jeśli szukasz designerskiego etui na klucze, lub długopisy konieczenie odwiedź sklep e-mcklein.pl

Praktyczne porady wyboru etui

Kiedy przymierzamy się do kupna skórzanego etui, należy zwrócić uwagę na jakość skóry i jej wykończenia wewnętrzne. Skóra powinna być miękka i elastyczna, tak żeby nie pękała pod wpływem odkształceń. Tak jak strona zewnętrzna, ta wewnętrzna również powinna być miękka i nie powinna rysować powierzchni - szczególnie gdy planujemy chować do etui okulary lub długopisu. Dodatkowym atutem etui skórzanych jest możliwość wykonania graweru lub tłoczenia - logo, monogramu, imienia, inicjałów, czegokolwiek chcemy. Wówczas takie etui nabierze indywidualnego charakteru.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria