Jak wykryć podsłuch w biurze?

Twój biznes rozwija się, jednak masz wrażenie, że konkurencja stale wykorzystuje Twoje pomysły? Koniecznie sprawdź, czy nie masz podsłuchu w biurze! Podpowiemy, jak sprawnie i dokładnie sprawdzić, czy ktoś nie podrzucił Ci pluskwy.

Zacznijmy od tego, że możesz zdecydować się na samodzielne działanie lub też wynająć profesjonalistów, którzy zrobią to za Ciebie.

Kiedy warto sięgnąć po pomoc detektywa?

Specjalista przyda się przede wszystkim wtedy, gdy wielkość biura lub jego architektura utrudniają całe przedsięwzięcie. Im więcej czasu zajmie sprawdzanie pomieszczeń, tym bardziej jest to kłopotliwe dla niedoświadczonej osoby.

Zakres przeprowadzonych prac również jest tutaj bardzo istotny. Sprawdzanie sygnału nadajnika radiowego jest mniej skomplikowane niż analiza okablowania czy wyszukiwanie urządzeń uśpionych. Zatem im więcej czynności należy podjąć, tym bardziej liczy się doświadczenie zawodowe i fachowa wiedza przy analizowaniu otrzymanych wyników.

Za usługi profesjonalistów z pewnością sporo zapłacimy, ale dzięki temu będziemy mieli pewność, że nikt nie wykrada nam naszych pomysłów. Bezpieczniejsze będą również umowy, które zawieramy z kontrahentami. Słowem, nieuczciwe zagrania konkurencji zostaną zablokowane i nasz biznes będzie się rozwijał bez przeszkód.

Samodzielne wykrywanie podsłuchów w biurze

A jak samemu zadbać o bezpieczeństwo informacji w firmie? Na początku warto zobaczyć, co może zaproponować nam sklep detektywistyczny AlfaTronik. Znajdziemy tam bowiem sprzęt z którego mogą korzystać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy czy nowicjusze w branży.

Pierwszym etapem przeprowadzenia audytu bezpieczeństwa naszego biura jest wybór odpowiedniego urządzenia. Omówimy więc sprzęt detektywistyczny, po który warto sięgnąć.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zestaw wykrywaczy podsłuchów FC3002 i FC002 za około 1000 złotych. Dzięki nim możemy wykryć i zlokalizować podsłuch. Od razu też możemy przechwycić i odtworzyć nadawany sygnał - dowiemy się więc, co dokładnie słyszą nasi konkurenci. Wykrywacz ten jest wyposażony w podświetlany ekran. Kontrolę biura możemy zatem przeprowadzić również przy zgaszonym świetle - to ważne, gdy chcemy zachować się dyskretnie.

Właściciele firmy mogą też zaopatrzyć się w sklepie detektywistycznym w wykrywacz podsłuchów, telefonów, lokalizatorów Protect 1206i za niecałe 2000 złotych. Urządzenie wychwytuje nawet bardzo krótkie pakiety danych, dzięki czemu znajdziemy nawet zaawansowany sprzęt szpiegowski w tym kamery bezprzewodowe.

Należy pamiętać o tym, że im większe są nasze wymagania wobec sprzętu, tym więcej będzie on kosztował. Dla przykładu profesjonalny wykrywacz zagrożeń Piranha-M (który wykrywa też podsłuchy GSM, pluskwy podsłuchowe i inne urządzenia do inwigilowania) kosztuje ponad 30000 złotych.

Każdy przedsiębiorca powinien zatem sam zdecydować, czy woli wybrać samodzielne działanie, czy skorzystanie z usług zawodowych detektywów. Ważne jest jednak to, aby podjąć działanie chroniące biznes przed inwigilacją ze strony konkurencji.

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria