Praktyczne zastosowania maści konopnej

Histeria związana z konopiami indyjskimi cały czas jest niestety bardzo mocno zakorzeniona i fakt ten powoduje, że bardzo mało popularne są także konopie siewne – roślina bardzo podobna do konopi indyjskich, ale całkowicie pozbawiona wszelkich właściwości narkotycznych.

Jej potencjalne zastosowanie w przemyśle jest bardzo różnorodne i wiele tracimy w związku z tym, że z niego rezygnujemy.

Produkty konopne

Na szczęście powoli się to zmienia i do sklepów zaczynają wracać ubrania z konopi siewnej, papeteria wykonana z tego materiału, a także przetwory wykorzystujące nasiona konopi, takie jak dodawany do potraw olej z konopi siewnej. Dostarcza on nam ważnych kwasów tłuszczowych i minerałów, a także posiada bogactwo witamin.

Warto podkreślać, że olej konopny to jeden z najlepszych olejów pielęgnacyjnych. Pomaga na wszelkiego rodzaju stany zapalne skóry, na przykład na trądzik i osobom z łuszczycą. Co więcej, maść przygotowywana na jego bazie zawiera cały szereg pozytywnych substancji, które razem dają efekt lepszy od wielu kosmetyków profesjonalnych.

Maść dla zdrowia

Maść z konopi powinna być wykorzystywane przede wszystkim przez osoby cierpiące na stany zapalne skóry, mające skórę podrażnioną lub pokrytą bliznami. Jego regularne wykorzystanie zmniejsza dolegliwości związane z trądzikiem oraz łuszczycą, jest w stanie przyspieszać gojenie ran, w tym poparzeń, zmniejsza widoczność blizn i jest skutecznym sposobem zwalczania grzybicy.

Maść konopna

Maść zaleca się nawet w przypadku żylaków i hemoroidów. Ważne jest tylko, by wybierać maści o możliwie bogatym składzie, ale upewniać się, że nie ma w nich substancji potencjalnie uczulających.

Nie ma jednej grupy wiekowej, dla której maść z konopi byłaby odpowiednia. Stosować ją do twarzy i ciała mogą wszyscy, ponieważ już od trzeciego miesiąca życia jest w stanie wspomagać produkcję kolagenu i opóźniać efekty starzenia. Szczególnie zadowoleni z niej będą nastolatki i osoby szczególnie uwrażliwione na efekty starzenia.

Na co pomaga konopna maść?

Maść z konopi posiada wiele substancji odżywczych, dzięki czemu działa kojąco na suchą skórę, ale nie powoduje efektu świecenia. Z powodzeniem wykorzystuje się ją do pielęgnacji włosów i paznokci po rozpuszczeniu w oleju bazowym lub nawet bezpośrednio. Maść nakłada się na głowę, wciera także w jej skórę, przykrywa czepkiem na 2-3 godziny, po czym się ją zmywa. Włosy dzięki niej są cięższe i znacznie silniejsze. Można nawet liczyć na pobudzenie do pracy cebulek włosowych, co skutkuje przyspieszonym wzrostem włosów.

Maść konopna powinna zostać też poznana przez osoby mające problem z pękającymi piętami. Nałożenie maseczki z niej na pięty pozwala ten problem bardzo mocno ograniczyć i zmniejszyć proces pękania pięt tak u osób starszych, jak i u małych dzieci.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria