Taśmy spinające

Jak zabezpieczyć towary przed transportem lub magazynowaniem?

Nawet niewielkich rozmiarów paczka wymaga właściwego zapakowania i zabezpieczenia przed rozpoczęciem transportu czy magazynowania. Sposób zabezpieczenia towarów wpływa bezpośrednio na ich trwałość i jakość po dotarciu do celu i rozpakowaniu. Dlatego wiedza na temat najnowszych, bezpiecznych technik pakowania i przygotowywania paczek oraz palet do transportu powoli uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji, zaoszczędzić stresu i w rezultacie także pieniędzy.

Bardzo praktyczne i przydatne w zabezpieczaniu towarów na paletach są taśmy spinające. Są stosowane w celu stabilizacji ładunków na paletach i opasania (inaczej bandowania) kartonów. Po pierwsze więc można mocno zabezpieczyć pojedyncze paczki, a po ustawieniu na paletach dodatkowo spiąć taśmami, aby zwiększyć bezpieczeństwo transportu.

Rodzaje taśm spinających do palet

Wyjątkowo urozmaicony wybór taśm spinających dostępny jest w sklepie Rajapack https://www.rajapack.pl/tasmy-samoprzylepne-spinajace/tasmy-spinajace-tasmy-do-bandowania_C1550.html.
W ofercie sklepu znajdują się między innymi taśmy spinające poliestrowe i polipropylenowe. Taśmy poliestrowe charakteryzuje duża elastyczność i wytrzymałość. Można ją ręcznie aplikować w łatwy i wygodny sposób. Są dobrym zabezpieczeniem przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych oraz promieniowania UV, a więc mogą być wykorzystywane do paletyzacji towarów znajdujących się na zewnątrz. Nadają się do opasania ciężkich ładunków. Do odpowiedniego montażu taśmy spinającej z poliestru należy użyć naprężacza i drucianych zapinek. W asortymencie Rajapack znajduje się też wzmocniona odmiana taśmy poliestrowej, która jest o ok. 30% bardziej wytrzymała od standardowej. Jest mocniejsza, a więc bardziej odpowiednia do ciężkich towarów składowanych na palecie. Mimo to jest lekka, miękka i nie uszkadza produktów delikatnych.

Do bardzo ciężkich ładunków służy taśma spinająca polipropylenowa (PP). Można ją stosować do towarów o wielkich gabarytach, ale należy pamiętać, że powinny to być towary do krótkiego magazynowania. Taśmę spinającą PP spaja się przez zgrzew tarciowy lub termozgrzewanie.

Innym rodzajem taśm spinających są plastikowe taśmy PET. Taśma PET jest niezwykle mocna i świetnie sprawdza się w zabezpieczaniu ciężkich ładunków. Wytrzymałość taśmy PET sięga od 257 do 529 kg. Warto dodać, że dzięki opasaniu ładunku taśmą PET niwelowane są wstrząsy, ponieważ ten rodzaj zabezpieczenia dobrze je absorbuje. Taśma spinająca PET jest lekka, giętka i można ją aplikować ręcznie. Używana jest wraz z naprężaczem i drucianymi zapinkami, podobnie jak taśma spinająca poliestrowa.

Dlaczego warto używać taśm spinających Rajapack?

Każdy transport, każda paleta i każdy karton warto właściwie zabezpieczyć, nie tylko ze względu na ryzyko zniszczenia czy uszkodzenia transportowanych towarów. Taśmy spinające zwiększają także bezpieczeństwo osób obsługujących palety, magazynowanie i przemieszczanie palet. Odpowiednio dobrane i zastosowane taśmy spinające zwiększają bezpieczeństwo operatorów transportu i eliminują ryzyko wypadku z udziałem pracowników.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria