Jak oszczędzać na studiach dzięki kontom studenckim?

Odłożenie choćby niewielkiej kwoty przy napiętym studenckim budżecie często bywa bardzo trudne. Nawet jeśli młody dorosły pracuje zawodowo. Skutecznym wsparciem w pomnażaniu oszczędności może być…nowoczesne konto studenckie. Dzięki niemu student może oszczędzać korzystając z promocji i pomnażać oszczędności poprzez wpłatę wolnych środków na lokatę.

Czy konto studenckie coś kosztuje?

W świadomości studentów, którzy zakładają konto, tkwi mylna myśl, że na tym produkcie bank musi zarabiać, a sposobem na uzyskanie przychodów są różnego rodzaju opłaty pobierane użytkownikom rachunku bankowego, za jego prowadzenie. Czy tak jest w rzeczywistości? Otóż nie, banki oferują konta studenckie z zerowymi opłatami, gdy spełni się kilka warunków. Wystarczy np. wykonać jedną operację płatniczą w miesiącu za pomocą karty płatniczej lub przy wykorzystaniu bezpłatnej aplikacji mobilnej.

Lokaty dla studentów

Czy obecnie jest możliwe oszczędzanie dzięki lokatom? Okazuje się, że tak. Banki oferują bowiem specjalne lokaty dla studentów, na których oprocentowanie może być kilkukrotnie wyższe niż przy standardowej. Czy są jednak jakieś dodatkowe warunki skorzystania z promocji organizowanej przez banki? Tak, takie specjalne lokaty dostępne są zwykle tylko w określonym dniu tygodnia i między określonymi godzinami, więc należy się wówczas zalogować na swoje konto bankowe (najlepiej przy użyciu aplikacji mobilnej). Ponadto lokaty z ponadnormatywnym oprocentowaniem oferowane są studentom, którzy szczególnie zasłużyli się dla banków, polecając jego produkty innym osobom. Wówczas powinniśmy pamiętać o tym, że prawo do takiego bonusu przysługuje tylko wtedy, gdy polecona osoba też spełni określone warunki (np. utrzyma konto osobiste przez okres 3 lub 6 miesięcy).

Zniżki w sklepach i punktach usługowych

Korzystanie z konta studenckiego wiąże się z licznymi zniżkami w sklepach oraz w punktach usługowych. Lista takich miejsc publikowana jest na stronie bankowej lub w aplikacji mobilnej. Aby móc skorzystać z rabatu (który jest określony kwotowo lub procentowo), wystarczy poinformować o tym sprzedawcę przed zakupem. Zwykle konieczne jest wówczas okazanie lub wpisanie specjalnego kodu, a rabat naliczany jest bezpośrednio przy dokonywaniu płatności.

Dodatkowe premie dla studentów

Konto studenckie powinno oferować nie tylko możliwość gromadzenia środków w jednym miejscu bez dodatkowych opłat oraz pobierania odsetek z lokat. Równie ważne są dodatkowe korzyści dla studentów. Banki prześcigają się w tym zakresie, oferując m.in. premie pieniężne i dodatki dla osób polecających konto studenckie, wykonujących określoną liczbę operacji za pomocą aplikacji mobilnej czy też dla studentów, na których konto wpływa stypendium naukowe lub wynagrodzenie za pracę. Wśród takich dodatków można wyróżnić m.in. vouchery i bony na zakupy oraz bilety wstępów na koncerty i do obiektów kulturalnych (jak kino lub teatr, co pozwala na wybór oferty dostosowanej do indywidualnych potrzeb).

Zarządzanie finansami z użyciem aplikacji mobilnej

Aplikacja mobilna udostępniana bezpłatnie przez banki to narzędzie, dzięki któremu możemy lepiej zarządzać finansami, nawet przy mocno ograniczonym budżecie. Każdy student po odpowiednim skonfigurowaniu programu skorzysta z takich udogodnień, jak wykresy i analizy kwotowe wydatków, które pozwolą mu lepiej zaplanować budżet na kolejne miesiące. Dzięki powiadomieniom jest informowany np. o tym, że wyczerpuje się już jego limit wydatków na odzież czy też na różnego rodzaju rozrywki i powinien poszukać tańszego rozwiązania, by nie wpaść w kłopoty finansowe.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria