Jak zachęcić dziecko do wyjścia na zewnątrz?

Zabawa na świeżym powietrzu jest kluczowa dla prawidłowego rozwoju dziecka. Odpowiednia dawka ruchu zapewni maluchowi nie tylko zdrowie, ale również dobre samopoczucie. Pozwoli również z radością odkrywać otaczający go świat. Jak jednak zachęcić dziecko do wyjścia na zewnątrz?

Niektóre dzieci wręcz garną się do tego, aby spędzać jak najwięcej czasu poza domem – nieważne, czy na zewnątrz świeci słońce, pada deszcz czy też wieje silny wiatr. Inne zaś potrzebują zachęty. Na szczęście, na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów przeznaczonych do zabawy na zewnątrz, które pomogą nam uatrakcyjnić dziecku wspólne wyjścia na dwór.

Zjeżdżalnia dla dzieci – coś dla maluchów, jak i starszaków

Kolorowa zjeżdżalnia stojąca w ogrodzie już samym swym wyglądem zachęca dziecko do wyjścia na dwór i skorzystania z niej. O jej popularności nie trzeba przekonywać żadnego stałego bywalca placu zabaw, gdzie właśnie wszelkiego rodzaju zjeżdżalnie cieszą się największym uznaniem wśród młodszych, jak i starszych dzieci.

Przyciągają one nie tylko kolorowym wyglądem, ale przede wszystkim oryginalną konstrukcją, która wprost zachęca do zabawy. Zapewniają również nie lada frajdę – szybkie zjazdy to jedno z ulubionych zajęć dzieci, zwłaszcza tych młodszych. Dostarcza im bowiem wiele radości, a także zapewnia odpowiednią dawkę ruchu. Nieustannie muszą bowiem wspinać się na zjeżdżalnię, by wykonywać swe spektakularne zjazdy.

Wybierając zjeżdżalnię do przydomowego ogrodu lub placu zabaw, zadbajmy nie tylko o to, aby dzieci miały frajdę, ale również były w pełni bezpieczne. Warto zatem zwrócić uwagę na stabilność konstrukcji oraz odpowiednie wykonanie wszelkiego rodzaju połączeń, dzięki czemu dziecko użytkując zjeżdżalnię, nie zrani się o wystające mocowania. W ten sposób eliminujemy również ryzyko zakleszczeń.

Ważne jest również to, aby dobrać zjeżdżalnię do wieku naszego dziecka. Jeśli od razu zdecydujemy się na pokaźną konstrukcję, maluch może zwyczajnie bać się z niej zjeżdżać. Zbyt małym modelem zaś szybko straci zainteresowanie. Warto zatem zdecydować się na produkty, które można rozbudowywać. Dzięki temu stale będzie budzić ciekawość dziecka i dostarczać mu coraz to nowych wrażeń.

Ciekawym rozwiązaniem są zjeżdżalnie, które umożliwiają podłączenie wody. Taka opcja niesamowicie uatrakcyjni zabawę latem. Jeżeli jednak nie mamy ogrodu lub wystarczających możliwości finansowych, aby zakupić zjeżdżalnię, starajmy się jak najczęściej wychodzić z dzieckiem do pobliskiego parku. Dzięki temu będzie mogło ono nie tylko wyszaleć się, ale również nawiązać wiele znajomości, a nic tak nie zachęca do wyjścia na zewnątrz, jak kompan do wspólnej zabawy.

Fishboard – jazda bez trzymanki

To odmiana uwielbianej przez dzieci i młodzież klasycznej deskorolki. Swą nazwę zawdzięcza oryginalnemu kształtowi przypominającemu rybę. Dzięki swej konstrukcji – duże kółka, miękkie tracki, odpowiednio wyprofilowany deck – doskonale sprawdza się podczas zabaw na świeżym powietrzu, przynosząc dziecku nie lada frajdę. Starsze dzieci mogą z powodzeniem wykorzystać fishboard do poruszania się po mieście, urozmaicając w ten sposób drogę do szkoły.

Fiszka, bo tak często określa się fishboard, niespecjalnie nadaje się do wykonywania ewolucji. Nie oznacza to jednak, iż jest nudna. Pozwala bowiem osiągać imponujące prędkości podczas poruszania się po chodnikach, skwerach czy placach zabaw, a szybka, dynamiczna jazda jest tym, co nasze dzieci lubią najbardziej.

Dzięki bardzo dobrej zwrotności fishboardy dobrze radzą sobie z napotkanymi nierównościami i wybojami, o które nie trudno na polskich chodnikach i ścieżkach parkowych. Co więcej, niewielkie rozmiary oraz materiały użyte podczas produkcji sprawiają, że fiszka jest niezwykle lekka i poręczna. Z łatwością zatem zmieści się w plecaku czy też torbie sportowej.

Nie lada frajdę zapewnimy dziecko, jeśli włączymy się do jazdy. Na rynku dostępne są bowiem także fishboardy przeznaczone dla dorosłych. Wspólny wypad do skateparku to doskonały sposób na spędzenie sobotniego popołudnia i zachęcenie pociechy do aktywności na zewnątrz.

Jeżeli chcemy, aby nasze dziecko chętnie przebywało na dworze, sami musimy dać mu przykład. Nie zawsze oczywiście mamy na to czas w tygodniu, kiedy pracujemy. Wolne chwile warto jednak spędzać z dzieckiem na zewnątrz, jeżdżąc na rowerze czy fishboardzie, grając w badmintona czy też po prostu bawiąc się z nim w parku. W ten sposób pokażemy mu, iż zabawa na świeżym powietrzu to doskonały sposób rozrywki, a przy okazji zadbamy o zdrowie dziecka i nas samych.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria