Pomocnik ogrodnika

Piękny ogród wokół domu, zadbane klomby, bujnie kwitnące kwiaty, soczysta zieleń trawnika - taki piękny obraz to marzenie nie tylko ogrodnika, ale każdego, kto dba o teren na własnej posesji. Jednak każdy, kto choćby amatorsko zajmował się roślinami, wie, że uzyskanie malowniczego efekty wymaga wielogodzinnej pracy, trochę wiedzy i zapału w planowaniu zieleni wokół domu. Efekt końcowy wysiłków w dużej mierze zależy od sposobu dbania o rośliny. Oczywiście nie na wszystkie czynniki mamy wpływ (jak na przykład aura), ale w znacznej mierze to praca człowieka powoduje, że zachwycamy się przydomowymi ogrodami. A brak tej pracy możemy od razu zauważyć postanie roślin.

Ogrodnikom (amatorom jak i zawodowcom) w pielęgnacji przydomowej roślinności przychodzą z pomocą różne narzędzia oraz preparaty. Jednymi z tych ostatnich są różnego rodzaju nawozy sklep ogrodniczy to nie jedyne miejsce, gdzie można je nabyć. Jednak to w sklepie ogrodniczym najczęściej spotkamy odpowiedniego fachowca, który będzie umiał doradzić jaki nawóz dobrać do konkretnej rośliny i w jaki sposób go stosować, aby uzyskać zamierzone efekty w uprawie. Szczególnie jest to istotne jeśli jesteśmy początkujący w dziedzinie uprawy roślin.

W sprzedaży znajdziemy bardzo różne nawozy mineralne. Najbardziej popularne są nawozy uniwersalne w płynnej postaci. Są one przeznaczone (jak sama nazwa wskazuje) do wszystkich gatunków roślin (przy zalecanym dawkowaniu są bezpieczne dla wszystkich roślin). Mamy także nawozy specjalistyczne dedykowane konkretnym grupom roślin. Znajdziemy tu na przykład nawozy do traw, roślin o ozdobnych liściach, do azalii i różaneczników, hortensji, róż, magnolii, krzewów liściastych, iglaków. Szeroką gamę takich nawozów proponuje advanced nutrients.

Osoby preferujące naturalne nawożenie mogą zasilać rośliny w niezbędne składniki pokarmowe stosując nawozy organiczne. Najbardziej powszechnym i jednocześnie najlepszym w tej grupie będzie kompost. Kompost (dojrzały) można stosować bez obawy, że rośliny zostaną przenawożone. Najlepiej zrobić go samemu, ale można też kupić konfekcjonowany w workach. W sprzedaży znajdziemy także gotowy nawóz kurzy oraz guano ptaków morskich. To nawóz bardzo skoncentrowany zawierający dużą ilość związków mineralnych więc należy go stosować ostrożnie (zgodnie z zaleceniami na opakowaniu), przedawkowany może zaszkodzić roślinom. Bardziej popularny jest obornik. Jeśli nie mamy znajomego rolnika, od którego moglibyśmy go nabyć, to pozostaje nam kupno gotowego (wysuszonego i rozdrobnionego). 

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria