Dlaczego warto zainwestować w wentylator łazienkowy?

Czyste i świeże powietrze powinno być dostępne bez względu na to, w jakim pomieszczeniu znajdującym się w naszym domu znajdujemy się w danym momencie.

Szczególną troską powinna zostać jednak otoczona łazienka, nadmiar wilgoci w tym pomieszczeniu może bowiem oddziaływać niekorzystnie na nasze zdrowie przyczyniając się zarówno do rozwoju pleśni, jak i szeregu innych niebezpiecznych drobnoustrojów.

Wentylator łazienkowy

Jeśli chcemy, aby wentylacja w naszej łazience nie budziła żadnych zastrzeżeń, pierwszym działaniem, jakie powinno zostać przez nas podjęte jest zakup odpowiedniego wentylatora. Wilgoć w naszej łazience może powstawać na wiele sposobów. Odpowiadają za nią nasze codzienne kąpiele, suszenie oraz pranie. Jeśli system wentylacji jest wadliwy, a tym samym nie dochodzi do wyeliminowania nadmiaru wilgoci, mamy do czynienia ze skraplaniem się pary wodnej, co staje się widoczne między innymi na lustrach, oknach, ścianach oraz podłogach.

Wilgoć jest groźna

Jest to nie tylko kłopotliwe, ale i groźne dla całego budynku. Co więcej, w wilgotnym pomieszczeniu trudno o przyjemny zapach, a i ręczniki schną zdecydowanie wolniej niż moglibyśmy tego oczekiwać. Jeśli wilgoć przeniknie do ścian, a nie jest to wcale aż tak nieprawdopodobne, szybko możemy przekonać się o tym, jak łatwo może to doprowadzić do ich uszkodzenia. Wszystko to sprawia, że troska o odpowiednią wentylację przestaje być fanaberią i staje się naszym obowiązkiem.

Wyposażenie łazienki

Ciąg wentylacyjny

Oczywiście, kluczowe znaczenie ma naturalny ciąg wentylacyjny, nie zaszkodzi jednak, jeśli wzbogacimy go o specjalny wentylator łazienkowy. Szukając rozwiązania, które mogłoby nam w tym pomóc, najczęściej skłaniamy się ku niewielkim wentylatorom osiowym, które wykorzystują kanał wywiewny, aby odprowadzać za jego pośrednictwem zanieczyszczone powietrze.

Przyjmuje się przy tym, że jego wydajność może zostać uznana za odpowiednią w momencie, w którym jest trzykrotnie większa niż kubatura pomieszczenia. Jeśli nie posiadamy jeszcze kanału wentylacyjnego, powinniśmy wziąć pod uwagę to, że im większy jest jego kołnierz, tym większa staje się też automatycznie charakterystyczna dla niego wydajność.

Rodzaje wentylatorów

Sam wybór idealnego wentylatora może być uznany za kłopotliwy przede wszystkim dlatego, że istnieje wiele rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę. Tu na pierwszy plan wysuwają się wentylatory w wersji standard, choć coraz większą konkurencję dla nich stanowią wentylatory 12V. Innym ciekawym rozwiązaniem jest wentylator z timerem, dla którego typowe jest to, że działa nawet przez kilka minut po wyłączeniu światła. Rozwiązaniem jeszcze bardziej innowacyjnym są wentylatory z czujką ruchu.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria