Sony Xperia XZ3 – czy warto kupić?

Japońska marka Sony Xperia w ostatnich latach nie zachwycała. Choć zaoferowała kilka ciekawych smartfonów, traciła udział w rynku. Czy najnowszy flagowiec Japończyka – Sony Xperia XZ3 – może odwrócić ten trend? Telefon, który wszedł na rynek kilka miesięcy temu, spotkał się z dość pozytywnymi recenzjami. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Xperia XZ3 to telefon z wysokiej półki cenowej, a więc i wymagania wobec niego są wysokie. Spójrzmy więc, co się udało, a co… nie do końca.

Pierwsze wrażenia

Na pierwszy rzut oka, na co wskazuje również recenzja Xperia XZ3 na komorkomat.pl, telefon przypomina trochę flagowce Samsunga. Ale nie oznacza to, że jest do nich łudząco podobny. Na uwagę zasługuje choćby ciekawy kształt urządzenia, opływowy, ale nieco „ostrzejszy” niż konkurencja. Urządzenie dostępne jest też w ciekawych wersjach kolorystycznych, a jako że obie strony są pokryte szkłem Gorilla Glass – można go nosić również bez etui.

Odważnie prezentuje się też sam wyświetlacz – 6-calowy ekran wreszcie jest zakrzywiony po bokach, a ramki są ultrawąskie, co daje doskonałe wrażenie estetyczne i dobry stosunek proporcji wyświetlacza do całej przedniej części obudowy. Na plus zaskakuje również to, że z bryły telefonu nic nie wystaje – jak to często bywa u konkurencji w przypadku tylnego aparatu. Warto dodać, że łatwiejsze jest tutaj też otwarcie tacki na SIM/ kartę pamięci – nie potrzeba do tego specjalnej szpilki. Niby mała rzecz, a cieszy!

Parametry techniczne

Telefon, co cieszy, jest wodoodporny (IP65/68) i wykonany z solidnych materiałów, które zapobiegają powstawaniu uszkodzeń mechanicznych. Uwagę warto jednak zwrócić przede wszystkim na to, co „pod maską”. Smartfon Sony Xperia ZX3 oferuje:

  • 4 lub 6 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej (możliwość rozszerzenia kartą pamięci) – co jest przyzwoitym i dość standardowym zestawieniem,
  • ceniony układ Snapdragon 845 zapewniający wydajną pracę,
  • najnowszego Androida w wersji 9.0 Pie,
  • 3330 mAh baterię, która jednak nie wspiera technologii QuickCharge.

Nie znajdziemy tutaj też standardowego gniazda słuchawkowego Jack, jednak wysoki standard Bluetooth zapewnia doskonałą jakość bezprzewodowego dźwięku.

Gdy chodzi o aparaty fotograficzne, japoński flagowiec utrzymuje się w standardzie. 19-megapikselowy aparat f/2.0 z laserowym AF z tyłu i 13-megapikselowy aparat przedni sprawdzają się dobrze na co dzień, ale miewają problemy z dynamicznym obrazem oraz oświetleniem w nocy.

Można uznać, że Sony Xperia XZ3 to udany model od japońskiego koncernu, który znajdzie swoich zwolenników. Warto go porównać z modelami konkurencji, aby wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria