Olejek ze słodkich migdałów i jego zalety

Bez względu na to, czy zależy nam na profesjonalnej pielęgnacji włosów, twarzy, czy też całego ciała, z pewnością jednym z najbardziej wartościowych kosmetyków może okazać się olejek ze słodkich migdałów. Przyczynia się on nie tylko do tego, że włosy stają się bardziej nawilżone, ale i do tego, że skóra odzyskuje swój blask.

Olejek migdałowy

Okazuje się jednak, że jego właściwości mogą być jeszcze bardziej spektakularne. Gdy mówimy o słodkim olejku z migdałów powinniśmy pamiętać, że jest on jednym z dwóch rodzajów oleju migdałowego. W sprzedaży dostępny jest również gorzki olej migdałowy, należy jednak pamiętać o tym, że jeden ze związków chemicznych, które wchodzą w jego skład, charakteryzuje się działaniem toksycznym.

Już choćby dlatego to właśnie pierwszy z wymienionych rodzajów cieszy się zdecydowanie większą popularnością wśród podmiotów oferujących nam kosmetyki. Charakteryzuje go przy tym słodki, orzechowy zapach. Olej jest pozyskiwany z drzewa migdałowego, a proces jego tłoczenia odbywa się w temperaturze wynoszącej 30 stopni.

Aromaterapia

Szukając zastosowania dla olejku ze słodkich migdałów w pierwszej kolejności powinniśmy wskazać na aromaterapię. Terapia, która wykorzystuje zapachy zwraca uwagę na to, że ma on właściwości uspokajające. Jedyne ograniczenie wiąże się z relatywnie krótkim czasem, w jakim można go wykorzystywać, zaleca się bowiem, aby olejek zużyć w ciągu pół roku od momentu jego otwarcia.

Zastosowanie oleju migdałowego

O jego dużej skuteczności można mówić również wówczas, gdy w centrum naszego zainteresowania znajduje się pielęgnacja skóry, co odnosi się zarówno do dzieci, jak i do niemowląt. Nie tylko nie podrażnia on skóry, ale również charakteryzuje się dużą delikatnością, można więc stosować go nawet wówczas, gdy zależy nam na bezpieczeństwie małych alergików.

Olejek dla zdrowia i urody

Warto wspomnieć i o tym, że jest to jeden z nielicznych kosmetyków, na które można liczyć bez względu na to, jaką mamy cerę. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że niezwykle rzadko odpowiada on za reakcje uczuleniowe. Już po jego zaaplikowaniu twarz odzyskuje blask, mamy przy tym do czynienia z jej dogłębnym nawilżeniem, którego nie może zagwarantować szereg innych produktów.

Olejek ze słodkich migdałów może pomóc także osobom walczącym z rozstępami, jest też jednym z najważniejszych składników kosmetyków pielęgnujących włosy. Warto wspomnieć również o tym, że jest on w stanie skutecznie opóźniać procesy starzenia się skóry. Co ważne, nie trzeba wcale poddawać się drogim terapiom, wystarczające może bowiem okazać się skorzystanie z kilku jego kropel podczas wieczornych zabiegów pielęgnacyjnych.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria