Jak światowy gigant IT radzi sobie z odnawianiem źródła energii?

Od jakiegoś czasu światowi giganci w branży IT stawiają na odnawialne źródła energii. Jest to opcja przyjazna środowisku, gdyż wystarczy wspomnieć o tym, że w 2015 roku Google zużyło tyle energii co całe San Francisco, aby wysunąć odpowiednie wnioski. Koncern zdecydował się wobec tego na zakup energii odnawialnej, jaka ma wystarczyć do zaspokojenia potrzeb przedsiębiorstwa.

Potrzeba wykorzystania źródeł odnawialnych

Potrzeba wykorzystania źródeł odnawialnych jest nie tylko przyjazna środowisku
i ekonomiczna. Można bowiem dzięki tej opcji zabezpieczać dane w przypadku przerw w dostawie prądu. Zasilanie poszczególnych serwerowni z ogniw fotowoltaicznych finalnie więc zapewnia dostęp do usług najwyższej jakości, co jest niezbędne w wielu sektorach, aby móc cieszyć się ustabilizowaną pozycją. Na polskim rynku firma bluemedia.pl także zdecydowała się na to rozwiązanie. Na tarasach siedziby w Sopocie ustawione zostały dwa panele słoneczne, jakie w ubiegłym roku wyprodukowały ponad 21 MWh energii elektrycznej. To dowodzi, że firma jest samowystarczalna w słoneczne dni, korzystając jedynie w odnawialnych źródeł energii. Na przykładzie zarówno polskich, jak i zagranicznych firm, decydujących się na korzystanie z odnawialnych źródeł energii widać jak dobre jest to rozwiązanie. O ile inne firmy wezmą przykład z tych przedsiębiorstw, jakie już dotychczas się na to zdecydowały to rzeczywiście środowisko będzie w lepszym stanie.

Energia produkowana samodzielnie

Energia produkowana samodzielnie jest najlepszym dowodem na to, że przedsiębiorcy starają się w tej chwili o to, by dbać o środowisko. Zdają sobie sprawę, jak działanie w branży IT wpływa na ogólny stan ekologii oraz szukają rozwiązań, jakie są nie tylko tańsze w utrzymaniu, ale przede wszystkim zdrowsze. Wykorzystanie tych sposobów z pewnością się opłaca i to na wielu płaszczyznach. Osoby działające w branży IT powinny wobec tego bardziej zainteresować się tematem. Odnawialne źródła energii stanowią przyszłość dla firm z branży IT.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria