Czym jest pozycjonowanie w wyszukiwarkach (SEO)

Pozycjonowanie – zwane także SEO – to proces długotrwały. Polega to na zdobywaniu jak najwyższych wynikach w wyszukiwarkach. Polega to na przekonaniu silnika wyszukiwarki o tym, że dany URL najlepiej odpowiada na zapytanie internauty. Czy w ogóle takie działanie ma sens i dlaczego?

Szacuje się, że ponad 80% osób, które wyszukuje daną stronę, znajduje się na niej dzięki wyszukiwarkom internetowym. Oznacza to, że im lepiej wykonane pozycjonowanie strony, tym wyżej w wyszukiwarkach się pojawimy, a to znaczy, że ruch na naszej stronie będzie znacznie większy, a oprócz tego - zwiększymy nasz zysk. Wiemy więc, że warto zdecydować się na pozycjonowanie naszej strony, przecież właśnie na tym zależy każdemu przedsiębiorstwu - na zwiększeniu liczby klientów, a co za tym idzie, na większych zarobkach. Tylko jak się za takie pozycjonowanie zabrać i czy można zrobić to samemu, czy raczej lepiej zgłosić się z tym do jakiejś firmy?

Po pierwsze – musimy zdecydować się na jakieś frazy kluczowe, które zapewnią nam pojawianie się w wyszukiwarkach. Dobrze, jeśli będzie to kilka fraz kluczowych i żeby nie były to zbyt ogólnikowe frazy. To znaczy, że najlepiej, jeśli zamiast “dentysta”, zdecydujemy się na frazę “dentysta wrocław” i nie skupimy się tylko na jednej frazie kluczowej, bo to znacznie zawęzi krąg osób, do których moglibyśmy trafić. Dobrze działa też linkowanie zewnętrzne, czyli pojawianie się z adresem swojej strony, w innych witrynach. Wtedy wyszukiwarka uznaje, że skoro ktoś nas poleca, musimy być wartościowym wynikiem i “podbija” naszą widoczność. 

Im wyżej w danej wyszukiwarce będziemy się wyświetlać, tym lepiej dla nas - klikalność w pierwsze 2-3 linki, które pokazuje wyszukiwarka jest duża, a im niżej - tym mniej osób z nich korzysta, bo przeważnie na pierwszych stronach znajduje to, czego szuka. Dlatego właśnie trzeba zadbać o odpowiednie pozycjonowanie naszej strony. Chcemy by ludzie nas odwiedzali, chcemy być znalezieni. 

Pojawia się najważniejsze pytanie – czy warto pozycjonować stronę samemu? Zdecydowanie nie, chyba że mamy o tym naprawdę duże pojęcie. W innym przypadku możemy sobie zaszkodzić. Nie należy również korzystać z usług osób, które oferują, że umieszczą odnośnik do nas na tysiącach stron WWW. Owszem, jest to możliwe dzięki różnym programom, które w tym pomagają, ale nie generuje to dla nas żadnych korzyści, a nawet możemy na tym sporo stracić np. Google może usunąć nas kompletnie z wyszukiwarki. Dobrze jest więc wybrać stronę, która profesjonalnie się tym dla nas zajmie od A do Z. Do takich stron należy na przykład www.adconnect.pl, która zajmuje się profesjonalnie tworzeniem dedykowanych stron, a następnie pozycjonuje je oraz zajmuje się szeroko pojętą reklamą internetową, między innymi marketingiem szeptanym. Warto więc zajrzeć do oferty Adconnect, aby znaleźć to, co nas interesuje, a na pewno nie pożałujemy. Dzięki ich pomocy możemy znacznie zwiększyć realny ruch na naszej stronie, a co za tym idzie - powiększyć ilość zarabianych pieniędzy.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria