Jak bezpiecznie pożyczać pieniądze?

Chcesz pożyczyć pieniądze, ale nie wiesz, jak zrobić to bezpiecznie? Aktualnie do dyspozycji mamy szeroką gamę ofert pożyczkowych w bankach i firmach pozabankowych. Zanim jednak wypiszesz wniosek, sprawdź razem z nami, jak zrobić to bez żadnego ryzyka.

Dobra pożyczka gotówkowa powinna przede wszystkim być tania, komfortowa oraz bezpieczna. Nierzadko jednak nie zwracamy tak dużej uwagi na kwestie bezpieczeństwa, koncentrując się na ofertach jak najtańszych i jak najbardziej wygodnych dla nas. Warto jednak wiedzieć, gdzie możemy wziąć pożyczkę bez obawy, że narazi nas ona na kłopoty.

W banku czy pozabankowo?

To jedno z pierwszych pytań, które pojawia się w kontekście bezpieczeństwa pożyczek. Zasadniczo w banku pożyczymy bezpiecznie, ale musimy pamiętać o tym, że wtedy, gdy niedokładnie przeczytamy umowę i podpiszemy ją, możemy także wpaść w tarapaty, na przykład związane z dodatkowymi kosztami.

W firmach pożyczkowych działających pozabankowo także możemy pożyczać pieniądze bezpiecznie. Wybierajmy te znane, które mają pozytywne opinie od klientów. Unikajmy z kolei firm mało popularnych, o których nie możemy znaleźć żadnych informacji. Także uważajmy na oferty, które wymagają od nas początkowej wpłaty, na przykład w formie SMS czy przelewu, aby rozpatrzyć wniosek.

Do dyspozycji mamy też prywatne pożyczki gotówkowe, które udzielane są również on-line. Takie pożyczki możemy otrzymać w serwisach pożyczek społecznościowych, na przykład Kokos.pl, ale także od niezależnych inwestorów działających samodzielnie. Uważajmy jednak na takie prywatne pożyczki gotówkowe, ponieważ może się okazać, że będą one dla nas niekorzystne. Bezpieczniej pożyczać na jasnych warunkach za pośrednictwem serwisów pożyczek społecznościowych.

Nie zapominaj o przeczytaniu umowy!

Niezależnie od tego, na jaką pożyczkę chcesz się zdecydować, nie zapominaj o tym, jak ważne jest dokładne zapoznanie się z zapisami umowy. Poświęć na to tyle czasu, ile potrzebujesz, skonsultuj się z bliskimi, gdy masz wątpliwości. Tylko wtedy, gdy wiesz, co podpisujesz, zdecyduj się na pożyczkę!

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria