Jak szukać numerów telefonów w Internecie?

Niektórym wydaje się, że najłatwiej szukało się numerów telefonów - szczególnie osób prywatnych - kiedy istniały papierowe książki telefoniczne. Nikt wtedy nikogo nie pytał, czy życzy sobie zaistnieć w takim spisie. Byli w nim wszyscy abonenci, w tym firmy i instytucje. Dzisiaj niemal każdy ma komórkę. Ale jak wygląda sprawa z szukaniem numerów telefonów?

Jak znajdę numer?

Najłatwiej jest ze znalezieniem kontaktu do firm i instytucji. One zawsze starają się dotrzeć do klienta / petenta ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, w tym tymi kontaktowymi. Na stronach firm i instytucji zawsze można znaleźć zakładkę "kontakt", a tam adres siedziby, e-maile i oczywiście numery telefonów.

A co z numerami osób prywatnych? Samego człowieka można znaleźć przeszukując media społecznościowe, a wtedy prośba o podanie numeru jego komórki jest już czystą formalnością.

Co jednak, jeśli kogoś nie ma na mediach społecznościowych?

Jeśli ktoś nie uznaje mediów społecznościowych w życiu prywatnym, można posłużyć się jeszcze jednym miejscem w sieci, by spróbować znaleźć jego numer. Jest to książka telefoniczna online. Trzeba od razu zaznaczyć, że w takich książkach abonenci pozostawiają swoje dane zupełnie dobrowolnie. Oznacza to, że - jak na razie - jeszcze nie można znaleźć tam 100% istniejących i używanych aktualnie numerów telefonicznych osób prywatnych. To jednak zmienia się z każdym dniem, bo wciąż nowi abonenci decydują się wpisać swoje dane do bazy.

Jak z tego korzystać?

Po pierwsze: trzeba wejść na stronę z książką telefoniczną online, np. https://totallookup.com Kolejnym korkiem będzie wpisanie znanych szukającemu danych osoby, której numeru poszukuje. I trzeci - ostatni krok, to chwila czekania na wyniki. Trzeba tu od razu zaznaczyć, że książka telefoniczna online przeszukuje od razu kilka stron, na których spodziewa się znaleźć poszukiwanych informacji.

Nie trzeba się nigdzie rejestrować, ani logować, żeby z takiej książki korzystać. W jednym pakiecie szukający może spodziewać się prawa nawet do stu raportów z procesu poszukiwania danych numerów. To sporo.

Co istotne - trzeba sobie uświadomić, że dzisiaj można naprawdę łatwo i szybko uzyskać czyjś numer telefonu. Nie trzeba w tym celu wertować ciężkiej i nieporęcznej książki w formie papierowej. Niektórzy pamiętają jeszcze, jak małym drukiem była ona wydawana. Wiele osób ze słabszym wzrokiem miało problemy z właściwym odczytaniem informacji w niej zawartych i dla nich często taka książka była po prostu nieużyteczna. Pozostawało im zadzwonić do biura numerów.

W komputerze można ustawić sobie wielkość czcionki dostosowaną do własnej wygody. Jeśli dodać do tego fakt, że książkę telefoniczną online ma się pod ręką przez cały czas, kiedy ma się dostęp do łącza internetowego, okazuje się, że Internet przyniósł swoim użytkownikom kolejne, wygodne narzędzie informacyjne.

Korzystać z niego może każdy, podobnie jak każdego można nauczyć z niego korzystać - sprawa jest banalna: wymaga posługiwania się  komputerem i Internetem na poziomie podstawowym.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria