Faktoring dla startujących firm

Faktoring umożliwia utrzymanie płynności finansowej przedsiębiorstwa i uniezależnienie się od potencjalnie niewypłacalnych partnerów biznesowych. Zalety tego rodzaju usług sprawiają, że faktoring jest dobrym rozwiązaniem także dla nowych firm.

Przedsiębiorstwa, które dopiero wchodzą na rynek, muszą toczyć bój z firmami, które już dawno zdobyły jego część. Wyższa konkurencyjność, lepsza oferta, bądź niższe ceny usług lub towarów – to tylko jedne z nielicznych sposobów na pozyskanie klientów. Rozwój nawet najmniejszego przedsiębiorstwa nie jest jednak możliwy bez stałych zleceń lub sprzedaży, a także płynności finansowej, które stanowią fundamenty dla późniejszego rozwoju firmy.

Młode firmy z sektora MŚP są w większości przypadków narażone na wielkie problemy finansowe, jeśli partnerzy finansowi staną się niewypłacalni, lub należności za sprzedane towary, bądź usługi znacznie przekroczą, wskazany na fakturze termin spłaty. W takich sytuacjach doskonałym zabezpieczeń może okazać się faktoring.

Faktoring dla małych i nowych firm

Czasy, w których usługi faktoringowe były opłacalne jedynie dla dużych firm, już dawno minęły. Dziś z powodzeniem z usług faktoringowych mogą korzystać duże przedsiębiorstwa, a także te należące do sektora MŚP. Większego znaczenia nie ma także sektor, w jakim działa startująca firma. Zgodnie z danymi Polskiego Związku Faktorów, do których m.in. należy Bibby, najczęściej z faktoringu w Polsce korzystają firmy produkcyjny, dystrybucyjne, transportowe, detaliczne, budowlane, a także zajmujące się szeroko pojętą branżą usługową. Warto pamiętać, że usługi finansowe realizowane przez Bibby Financial Services charakteryzują się wysoką elastycznością i dopasowaniem do potrzeb klienta, dlatego można być pewnym, że nowa firma z pewnością uzyska pomoc i wsparcie.

Faktoring zasadniczo dzieli się na niepełny (z regresem) oraz pełny (bez regresu). Pierwszy z nich umożliwia otrzymanie pieniędzy już po 24 godzinach od momentu zaksięgowania faktury sprzedaży towarów lub usług. Faktoring niepełny opiera się na ograniczeniu odpowiedzialności faktora, czyli w sytuacji, gdy dłużnicy nie będą w stanie spełnić świadczenia, faktorant jest zobowiązany do rozliczenia się z faktorem z uzyskanych wcześniej środków finansowych oraz pokrycia kosztów dodatkowych.

Faktoring pełny, zwany także faktoringiem bez regresu, umożliwia przeniesienie całego ryzyka na firmę faktoringową, dzięki czemu przedsiębiorstwo nie musi martwić się o ewentualną niewypłacalność kontrahenta.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria