Fundusze Europejskie Kraków – jak zdobyć dofinansowanie?

Fundusze Europejskie dają możliwość inwestycji we własny rozwój. To szansa, z której naprawdę warto skorzystać. Czy wiesz, jakie Fundusze Europejskie są przewidziane na lata 2014-2020? Dlaczego starając się o dofinansowanie warto jest skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Fundusze Europejskie 2014-2020

Od ponad 40 lat, Unia Europejska wprowadza w życie politykę rozwoju regionalnego, nazywaną również polityką spójności lub też polityką strukturalną. Działania te mają za zadanie przede wszystkim zmniejszenie różnic w rozwoju krajów i regionów, co w rezultacie zwiększa konkurencyjność krajów członkowskich i samej Unii na globalnym rynku. Na lata 2014-2020 przewidziano następujące programy Funduszy Europejskich:

•           Program Operacyjny Inteligentny Rozwój

Jest to program, który finansuje dwie grupy projektów. Pierwsza z nich to te projekty, które przyczyniają się przede wszystkim do rozwoju realizujących je podmiotów. Natomiast druga grupa to przedsięwzięcia, których realizatorzy pełnią jedynie funkcję wykonawcy lub pośrednika w dostarczaniu konkretnych rozwiązań dla wybranych grup adresatów. Program Inteligentny Rozwój jest kierowany przede wszystkim do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a także start-upów.

•           Program Operacyjny Polska Wschodnia

To program, z którego można skorzystać na trzy różne sposoby - będąc realizatorem projektów, ich uczestnikiem lub też użytkownikiem powstałej dzięki dofinansowaniu infrastruktury. Obejmuje on województwa lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie oraz warmińsko-mazurskie.

fundusze europejskie Kraków

•           Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020

Jest to program, którego główny cel to poprawa konkurencyjności rolnictwa, i zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi. Ma on także na celu działanie w dziedzinie klimatu oraz zrównoważony rozwój terytorialny obszarów wiejskich. Dofinansowanie ma na celu rozwój gospodarstw rolnych oraz wzrost rynkowej produkcji ekologicznej.

•           Informatyzacja

Jest to program kierowany do osób, które pragną przygotować portal e-usługowy, rozwinąć handel elektroniczny lub opracować rozwiązanie B2B, które łączy systemy firmy z systemami jej partnerów. Pieniądze z dofinansowania mogą zostać przeznaczone na wprowadzenie elektronicznych systemów w swojej własnej działalności.

•           Rozwiązania ekologiczne

To program, z którego fundusze mogą zostać przeznaczone na termomodernizację budynków firmy, wprowadzanie energooszczędnych technologii lub też przebudowę linii produkcyjnej. Mogą z nich również skorzystać firmy planujące pozyskiwać energię ze źródeł odnawialnych.

Fundusze Europejskie Kraków

Jeżeli postanowimy starać się o dofinansowanie z dotacji unijnych, warto powierzyć ten proces specjalistom. Dlaczego? Gromadzenie dokumentacji i wypełnianie pism może wydawać się dość skomplikowane dla osoby, która nie zajmuje się tym na co dzień. Jeśli zaś zwrócimy się o pomoc do profesjonalnej firmy, możemy mieć pewność, że wszystko zostanie wypełnione jak powinno, a nasze szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku wzrastają. W Krakowie znajdziemy wiele firm zajmujących się pomocą w zakresie doradztwa przy dotacjach unijnych. Do najskuteczniejszych firm konsultingowych w Polsce zalicza się firma A1 Europe - a1europe.pl. Posiada ona wieloletnie doświadczenie i ma na swoim koncie wiele sukcesów w postaci zrealizowanych projektów. Pracownicy A1 Europe odznaczają się profesjonalizmem i kreatywnością. Firma zapewnia również zwrot kosztów w razie negatywnej oceny formalnej.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria