Rejestracja czasu pracy - zalety systemu RCP

Na rynku istnieją różne systemy do rejestracji czasu pracy. Coraz więcej firm decyduje się na zmianę z tradycyjnej formy na wygodne RCP. Jakie są tego zalety? Najlepiej, jeśli omówimy korzyści na konkretnym przykładzie, w tym wypadku będzie to inEwi, czyli wygodna aplikacja, którą powinien znać każdy pracodawca.

Oszczędność kosztów

Dobrze wykonana rejestracja czasu pracy jest czymś istotnym pod kątem oszczędności w firmie. Jest przede wszystkim bardzo precyzyjna, przez co pracodawca płaci wynagrodzenia za rzeczywiste zaangażowanie, a nie za spóźnienia, czy dłuższe przerwy. Cyfrowe RCP to wgląd w szczegóły i możliwość szybkiego sporządzania raportów, których ręczne generowanie trochę zajmuje. Jak wiadomo, w każdym przedsiębiorstwie czas to pieniądz. W większości przypadków jest tak, że aby wprowadzić automatyczny system RCP w firmie, trzeba zakupić kosztowne urządzenia do rejestracji. Jednak gdy chodzi o inEwi, tutaj sytuacja wygląda inaczej. Do monitorowania czasu pracy używać można komputera, laptopa, czy smartfona z systemami Androdi lub iOs. To również duża oszczędność.

Wygoda

Nie sposób ukryć, że manualne sporządzanie list oraz ich analiza nie należą do czynności zbyt wygodnych. Z kolei automatyzacja tego procesu pozwala znaleźć potrzebne dane o wiele szybciej i łatwiej. To, iż da się takie czynności z łatwością wykonać online, powoduje, że nie ma konieczności szukania papierów, drukowania ich w celu przekazania innemu pracownikowi. Wszystko wykonuje się w wygodnym i czytelnym systemie. Co ważne, w inEwi mamy też rozróżnienie na normalne godziny oraz nadgodziny, przez co otrzymujemy jak najbardziej rzetelne dane. Oprócz tego system sprawdza się szczególnie w przypadku obowiązków wykonywanych zdalnie, jak i podczas delegacji. W takich sytuacjach tradycyjna rejestracja czasu pracy bazująca na urządzeniach znajdujących się w biurze, po prostu nie zdaje egzaminu.

Ważny krok w przód

Dla osób prowadzących własne przedsiębiorstwo ważne jest, aby ciągle się rozwijać. Nie sposób iść naprzód i osiągać wciąż lepsze wyniki bazując na tych samych urządzeniach, czy przestarzałych metodach. W przypadku RCP sytuacja wygląda podobnie, ponieważ z tradycyjnej formy ewidencji firma przechodzi na taką, która pozwala zautomatyzować zadania i dostosować je do panujących standardów. Gdy chodzi o inEwi, możemy zapewnić firmie, a szczególnie działowi kadr pełną integrację z popularnymi programami kadrowo-płacowymi takimi jak Sage Symfonia, czy Comarch Optima. Dzięki takiemu prostemu transferowi można łatwiej zarządzać całą ewidencją czasu pracy, a przy tym szybciej oraz bez pomyłek wyliczać wynagrodzenia.

Korzyści z zastosowania wspomnianego systemu są ewidentne, dlatego warto pomyśleć poważnie nad jego wdrożeniem. Z reguły dzieje się tak, że pewne decyzje niosą za sobą szereg różnych konsekwencji zarówno negatywnych, jak i pozytywnych. W tym przypadku mowa jedynie o pozytywach, ponieważ trudno dopatrzyć się jakichkolwiek złych stron tego typu systemu. Doświadczenie wielu przedsiębiorstw pokazuje, że tradycyjny system rejestracji czasu pracy prędzej czy później musi zostać zastąpiony czymś wydajniejszym. Jeśli natomiast zalety z jego stosowania są tak oczywiste, to dlaczego nie zrobić tego jak najwcześniej?

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria