Ubezpieczenia samochodu a kalkulator – jak z niego korzystać?

Najlepszym narzędziem dającym pełen obraz dostępnych na rynku ofert jest bez wątpienia kalkulator ubezpieczeń. W jaki sposób z niego korzystać, aby mieć pewność, że najbardziej odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenia samochodu i kalkulator idą ze sobą w parze?

Ubezpieczenia samochodu a kalkulator – rzetelnie uzupełniaj formularz wsadowy

Głównym kryterium, na którym opiera się kalkulator ubezpieczeń przy porównywaniu ofert zazwyczaj, jest cena ubezpieczenia. Jest ona wyliczona dla warunków podanych w tzw. formularzu wsadowym, którego rzetelne wypełnienie jest podstawą do poznania najbardziej atrakcyjnych i indywidualnie dobranych dla nas ofert.

 

Ubezpieczenia samochodu a kalkulator – podawaj tylko prawdziwe informacje

Ważne jest, aby przy wypełnianiu formularza zachować jak największą dokładność i szczególną uwagę przy wpisywaniu danych. Wpisanie niezgodnych z prawdą informacji może skutkować problemami z wypłatą odszkodowania. Popularnym kłamstwem kierowców przy wypełnianiu formularza niezbędnego do ubezpieczenia samochodu w kalkulatorze ubezpieczeń jest zatajenie liczby kierowców, którzy będą użytkować pojazd. Wtedy zazwyczaj, kiedy dojdzie do kolizji, której nie spowoduje osoba wskazana w formularzu jako opcjonalna, ubezpieczyciel może ograniczyć wypłatę ubezpieczenia autocasco (AC) nawet do 20%.

 

Ubezpieczenia samochodu a kalkulator ­– podawanie fałszywych informacji będzie miało swoje konsekwencje

Każda odpowiedź, nawet na z pozoru mało istotne pytanie jest z punktu widzenia ubezpieczyciela pomocną informacją dla ustalenia wysokości składki. Nie istnieje jednak ogólny algorytm pozwalający wyliczyć wysokość ubezpieczenia z uwzględnieniem wagi podawanych danych. Trzeba pamiętać, że każdy ubezpieczyciel posiada inny schemat obliczeniowy – stąd biorą się różnice w wysokości cen ubezpieczeń. Taki stan rzeczy jest szczególnie widoczny na przykład w przypadku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC), gdzie wysokość składki nie jest uzależniona od zakresu ochrony.

 

Ubezpieczenia samochodu a kalkulator – co po wypełnieniu formularza?

Po wypełnieniu i zatwierdzeniu przez Ciebie danych wpisanych do formularza zostanie wygenerowana lista dostępnych aktualnie na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, które będą ściśle związane z odpowiedziami, jakie zaznaczyłeś w wypełnianej wcześniej ankiecie. Po zapoznaniu się ze wszystkim wyselekcjonowanymi dla Ciebie opcjami możesz dokonać zakupu wybranej polisy. Ubezpieczenie wybrane przez kalkulator ubezpieczeniowy możesz kupić drogą internetową oraz telefonicznie, po wcześniejszym kontakcie z konsultantem konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Materiał zewnętrzny

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria