Auto detailing – co zrobić, żeby Twój samochód był jak nowy?

Chcesz, by Twój samochód wyglądał jakby wyjechał prosto z salonu? Jeśli tak, zainwestuj w auto detailing. Dowiedz się, na czym on polega i czy można zrealizować prace we własnym zakresie ze specjalistami od car detailingu z salonu motogodetailing.pl

Auto detailing to szereg działań, których celem jest kompleksowe wyczyszczenie pojazdu zarówno od środka, jak i z zewnątrz. W zakres prac wchodzi również konserwacja i usunięcie mankamentów w samochodzie. Działania są uzależnione od stanu pojazdu. Celem auto detailingu jest podniesienie walorów użytkowych pojazdu, a tym samym przedłużenie jego żywotności. To bezpośrednio przekłada się na jego wartość rynkową.

Auto detailing - powierz prace fachowcom

Car detailing najlepiej powierzyć fachowcom, którzy znają się na rzeczy. To gwarancja, że wszystko zostanie zrealizowane tak, jak należy. Prace wymagają precyzji, a także zastosowania odpowiednich kosmetyków do samochodu. Mechanicy pozbywają się drobnych zarysowań na samochodzie, zabezpieczają lakier, konserwują plastikowe i gumowe elementy. Wszystko po to, by doprowadzić pojazd do dobrego stanu. Czasem wykonuje się także korektę powłoki lakierniczej i czyści nadkola, silnik, bagażnik, a także szyberdach

Sklep z kosmetykami samochodowymi do car detailing: sklep.motogo.pl >>

Sam proces konserwacji powłoki jest bardzo czasochłonny. Powinny go wykonywać osoby z doświadczeniem. Prace odbywają się w kilku etapach. Trzeba zmierzyć grubość lakieru, używając w tym celu specjalistycznych narzędzi. Następnie przystępuje się do gruntownej korekty, która z reguły trwa kilka godzin. Stosuje się specjalistyczne pasty, zmienia pady polerskie, uzupełnia ubytki. Dzięki temu powłoka auta doskonale się prezentuje i wygląda jak nowa.

Zabezpiecz karoserię, zadbaj o wnętrze

Kolejnym etapem po renowacji lakieru jest jego zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. W tym celu stosuje się odpowiednie kosmetyki samochodowe, np. woski syntetyczne czy też różnego rodzaju hybrydy. Wybór artykułów samochodowych jest naprawdę ogromny, a producenci wysoko stawiają poprzeczkę. Warto także zadbać o inne elementy, np.: listwy, felgi i klocki hamulcowe, na które najczęściej nakłada się specjalistyczny wosk. Dzięki prowadzonym działaniom komponenty służą znacznie dłużej, pomimo niesprzyjających warunków pogodowych.

Auto detailing obejmuje również prace we wnętrzu pojazdu. W tym celu stosuje się dedykowane kosmetyki samochodowe. Popularnością cieszą się dressingi, czyli odżywki, które zabezpieczają karoserię przed promieniowaniem UV, poprawiając jednocześnie jej estetykę. Wybór artykułów do pielęgnacji jest ogromny.

auto detailing

Czy autodetailing można wykonać na „własną rękę”?

Profesjonalny auto detailing wiąże się ze sporymi kosztami. Stąd też wiele osób podejmuje się regeneracji samochodu samodzielnie. Na rynku są dostępne specjalistyczne kosmetyki samochodowe, które umożliwiają renowację lakieru. Można też sięgnąć po preparaty, które ochronią komponenty samochodowe przed uszkodzeniem i przedłużą ich żywotność. Do wyboru są także nowoczesne preparaty do pielęgnacji tapicerki. 

Samodzielnie można także wykonać prace, które jeszcze do niedawna realizowali jedynie profesjonalni mechanicy. Producenci kosmetyków samochodowych stale udoskonalają oferowane środki. Dotyczy to np. nakładania powłoki ceramicznej. Na rynku pojawiły się preparaty do powłok ceramicznych, które można stosować samodzielnie, gdyż są one łatwiejsze do usunięcia. Dawniej specyfiki te były używane wyłącznie w warsztatach samochodowych, bo źle nałożone można było wyeliminować jedynie za pomocą papieru ściernego. 

Stale powstają kosmetyki tworzone z myślą o amatorach, którzy chcą zabezpieczyć swoje pojazdy we własnym zakresie. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze artykuły do pielęgnacji pojazdów nie zastąpią wieloletniego doświadczenia. Prace wykonane samodzielnie nigdy nie będą tak staranne, jak te zrealizowane przez doświadczonych mechaników. Możesz podjąć się prac związanych z auto detailingiem i powłoką ceramiczną na „własną rękę”, jednak ich skuteczność będzie znacznie niższa. Warto więc rozważyć zlecenie usługi fachowcom i mieć pewność, że auto będzie poddane profesjonalnej pielęgnacji.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria