Nowoczesne serwery do badań biznesowych

Czym są serwery dedykowane i którzy przedsiębiorcy powinni pomyśleć o takim rodzaju hostingu? Czy każda firma powinna mieć taki serwer? Jakie korzyści wiążą się z jego użytkowaniem?

Obecnie ciągle rosną wymagania w stosunku do infrastruktury serwerowej w firmach. Przedsiębiorstwo, które chce się liczyć na rynku musi mieć zagwarantowany wysoki poziom dostępności, niezawodności i bezpieczeństwa swojej strony internetowej. Z tego względu warto postawić na profesjonalny hosting, czyli serwery dedykowane.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla firm prowadzących sklepy internetowe i świadczących usługi online. Każda awaria strony, błędy, przerwa w dostępności oznacza przestój, czyli utratę stałych i potencjalnych klientów. Serwery dedykowane to propozycja dla najbardziej wymagających i zaawansowanych klientów.

Serwery dedykowane

Serwer dedykowany to oddzielny komputer pełniący rolę serwera dla konkretnego klienta. Różnica pomiędzy nim a serwerem współdzielonym jest taka, że na dedykowanym znajdują się usługi takie jak poczta e-mail, strony www tylko jednego użytkownika. Dzięki temu może on korzystać z maksymalnej ilości zasobów sprzętowych dostępnych na serwerze. Nie musi ich dzielić z innymi użytkownikami, jak ma to miejsce w przypadku serwerów współdzielonych. Serwer dedykowany to najwyższy poziom usług hostingowych. W ramach usługi klient otrzymuje na wyłączność 100% zasobów fizycznego serwera, administrowanych według uznania i zgodnie z konkretnymi potrzebami.

Na serwerze dedykowanym użytkownik może instalować oprogramowanie i dowolnie konfigurować system operacyjny. Jest to idealne rozwiązanie dla firm oferujących usługi takie jak poczta e-mail, strony www, radia internetowe czy telewizja internetowa, a także dla sklepów internetowych.

Dla kogo taki serwer?

Serwery dedykowane są przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników i dlatego mogą obsługiwać najbardziej wymagające serwisy. Są idealne dla firm, które potrzebują pełnego dostępu do serwera, bez konieczności dzielenia zasobów z innymi użytkownikami, które wymagają sprzętu o najwyższych parametrach wydajności i które chcą samodzielnie decydować o zainstalowanych systemie operacyjnym i oprogramowaniu. Oczywiście koszt takiej usługi jest wyższy niż w przypadku serwera współdzielonego, stąd jest to usługa przeznaczona raczej dla dużych firm. Małym i średnim firmom czy osobom prowadzącym jednoosobową działalność wystarczy hosting współdzielony.

Jest to rozwiązanie dla firm o zasięgu ogólnokrajowym, które sprzedają swoje towary lub usługi głównie za pośrednictwem strony. Niedostępność strony spowodowana awarią serwera wywołaną przez innego użytkownika może powodować straty w działalności. Może wtedy okazać się, że wykupienie usługi hostingu dedykowanego jest bardziej opłacalne niż ponoszenie strat.

Na taki rodzaj serwera powinni zdecydować się także przedsiębiorcy, którzy przechowują dane wrażliwe (poufne dane firmy, dane osobowe klientów i pracowników).

Jakie korzyści wiążą się z korzystaniem z serwera dedykowanego?

Korzyści płynące z posiadania serwera dedykowanego to: konkretna fizyczna maszyna na wyłączność, dostęp root do serwera, panel do zarządzania usługą, brak limitu transferu, łącze o dużej przepustowości, dostęp KVM/IPMI, redundantne zasilanie, macierz dyskowa RAID 1, gwarancja dostępności (SLA) przez 99% czasu użytkowania, osobisty doradca, możliwość zawarcia umowy powierzenia przechowywania danych osobowych.

Atrakcyjną ofertę w zakresie usług hostingowych, w tym serwerów dedykowanych posiada Nazwa.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria