Jakich błędów unikać oczyszczając twarz?

Demakijaż często jest definiowany jako proces polegający na pozbyciu się makijażu. Niestety, coraz częściej możemy przekonać się o tym, że takie podejście bazuje na błędnych założeniach.

Tak naprawdę, jego celem staje się przede wszystkim kompleksowe oczyszczenie skóry tak, aby umożliwić jej oddychanie. Ponieważ demakijaż staje się czynnością codzienną, rutyna i brak wiedzy przyczyniają się do popełniania błędów sprawiających, że nasza cera zmienia się z zadbanej w szarą i matową.

Jak więc oczyszczać twarz, aby jej nie zaszkodzić?

Gdybyśmy mieli wskazać na ten błąd, który popełniany jest najczęściej, z pewnością musielibyśmy wspomnieć o szybkim i niedbałym myciu twarzy. Tymczasem już poświęcenie kilku minut może zdziałać cuda, warto więc starannie nakładać płyn do demakijażu na wacik, a następnie starannie oczyszczać nim twarz. Płyny micelarne zawierają w swoim składzie aktywne składniki, które mają szansę zadziałać, jeśli tylko damy im czas. Przemywanie skóry nie może zresztą zakończyć się w przypadkowym momencie, o zakończeniu tej czynności można więc mówić dopiero wówczas, gdy wacik staje się czysty.

Demakijaż oczu

Szczególną uwagę warto zwrócić na demakijaż oczu, ich tarcie jest bowiem często popełnianym błędem, który może mieć przykre konsekwencje. Najlepiej więc wziąć nowy wacik i już po nałożeniu na niego kosmetyku przyłożyć go do oka. Potem można zacząć dociskać go, choć i ta czynność musi być wykonana z dużą starannością. Podczas przesuwania wacika warto też pamiętać o właściwym kierunku – od zewnętrznej strony oka ku jego kącikowi.

Oczyszczona twarz

Żele i toniki do twarzy

Ostatni etap to zawsze umycie twarzy żelem i przetarcie skóry tonikiem. Błędy możemy jednak popełniać nawet wtedy, gdy wiemy, jak oczyszczać twarz, często okazuje się bowiem, że wykorzystujemy w tym celu nieodpowiednie produkty. Wielu kobietom wydaje się, że wystarczy klasyczne mydło albo żel pod prysznic. Niestety, konsekwencje takich działań okazują się fatalne. Jeśli sięgamy po kosmetyki przeznaczone do oczyszczania twarzy, również wcale nie mamy pewności, że robimy to dobrze. Ryzyko wynika przede wszystkim z tego, że często nie są one dostosowane do naszej cery.

Rodzaje cer i ich pielęgnacja

Jeśli więc mamy do czynienia z cerą naczynkową, kosmetyki na bazie alkoholu nie tylko jej nie pomogą, ale nawet mogą stanowić dla niej zagrożenie. Inaczej przedstawia się sytuacja wówczas, gdy nasza cera jest tłusta lub normalna. Pamiętajmy też, że peeling twarzy jest nie mniej istotny niż peeling całego ciał. Najlepiej, jeśli jego wykonywanie stanie się dla nas zabiegiem rutynowym, powtarzanym przynajmniej raz w tygodniu, choć i częste peelingi nie są wcale złym pomysłem.

Zobacz również: Mezoterapia igłowa twarzy

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria