Masz kredyt w banku i zalegasz z płatnościami? Sprawdź, co pomoże Ci w spłacie długów

Znalazłeś się w sytuacji, gdy comiesięczna spłata rat różnych kredytów bankowych przerosła twoje finansowe możliwości? Wpadłeś w pętlę długów, a z nerwów zaraz podupadniesz na zdrowiu. Bez względu na to, jak bardzo jesteś zadłużony, zawsze jest rozwiązanie. Podpowiemy, jak skutecznie wyjść z obecnej spirali zadłużenia.

Bezwzględne zerwanie z długami

Pozbądź się myślenia, że „jakoś to będzie i jak stanę na nogi, to spłacę”. Potraktuj własne zadłużenie, jako najgorszego wroga, którego musisz się bezwzględnie pozbyć. Zmień swoje podejście, a wówczas uczynisz pierwszy krok by wyjść z długów. To jest wojna, którą możesz wygrać. I jak w każdej wojnie potrzebujesz wsparcia i dobrej strategii. Wsparcie powinna Ci zapewnić cała rodzina. Nie bój się rozmawiać z żoną, dziećmi czy rodzicami, o tym w jakiej znalazłeś się sytuacji. Nie ukrywaj tego, bo to zniszczy cię od środka, a w konsekwencji może przełożyć się również na relacje rodzinne.

Rozmawiaj z przedstawicielami wierzyciela

W pierwszej kolejności współpracuj, aby rozwiązać problem zadłużenia na ścieżce polubownej. To, że firmy windykacyjne reprezentujące twojego wierzyciela będą dzwonić i pisać wezwania – to normalne. W końcu po to są zakładane, by odzyskać to, co sam pożyczyłeś. Ważne byś nie odkładał słuchawki tylko rozmawiał i odpisywał na korespondencje. Ustal wobec kogo masz zobowiązania i jakie są to kwoty. Sprawdź wszelkie informacje jakie posiada firma windykacyjna, kogo reprezentuje i podziel się posiadaną dokumentacją. Lepiej rozmawiać z nią, niż z komornikiem.

Pomoc w spłacie długów

Nie wstydź się poprosić doradcy telefonicznego o pomoc w przeanalizowaniu obecnej sytuacji. Czasem osoba z profesjonalną wiedzą i doświadczeniem potrafi wykryć szczegóły, których sami nie dostrzegamy. Najgorsze jest wmówienie sobie - „nie będę spłacać i tak nic nie mam, już mi nic nie zabiorą”. Na obecną chwilę może i tak, ale co w sytuacji gdy znajdziesz lub zmienisz pracę na lepiej płatną? A może dostaniesz spadek?

Oczywiście przedstawiciel firmy windykacyjnej nie sprawi nagle, że znajdziesz dodatkowe dochody. Pomoże jednak zidentyfikować twoje zbędne wydatki, bez których spokojnie możesz się obejść. Wyjaśni, jak może pomóc w spłacie długów. Najważniejsze jednak będzie, że pomoże odzyskać Ci wiarę w to, że spłacisz resztę zadłużenia i uzyskasz z czasem stabilność finansową.

Warto wiedzieć, że firmy windykacyjne zarówno reprezentują swoich klientów (wierzycieli), jak i odkupują długi za ich niższą wartość. Dzieje się tak, ponieważ wiele firm, banków czy innych instytucji finansowych woli skupić się na własnej działalności i decyduje się twoje zobowiązanie sprzedać lub powierzyć w obsługę profesjonalnej firmie zewnętrznej. Wynika to z mniejszego doświadczenia w tej kwestii oraz oszczędności. Firmy windykacyjne wolą polubownie rozwiązać problem z długiem, zanim sprawa trafi do sądu. Co to oznacza dla Ciebie? To, że będzie można z nimi negocjować, ustalić dogodne warunki spłaty, a może nawet częściowo umorzyć zobowiązanie. Ważne, by znaleźć jakieś środki na większą jednorazową wpłatę w ramach gestu dobrej woli (jest to tak zwana wpłata uwierzytelniająca). Wówczas z pewnością dogadasz się i ustalisz wspólny plan spłaty.

Nie planuj tylko działaj

Jeśli dostaniesz pismo od firmy windykacyjnej, nie wyrzucaj go do kosza. To nie sprawi, że dług zniknie, a tylko spowoduje, że szybciej spotkasz się z komornikiem. Przygotuj całą posiadaną dokumentację i oddzwoń na numer kontaktowy podany w piśmie. Dobrze przeprowadzona rozmowa powinna przynieść rozwiązanie problemu niespłaconego kredytu. Najważniejsze byś zachował spokój i ustalił wszelkie szczegóły dotyczące zadłużenia. Nie bój się zadawać pytań czy wyjaśnić sytuacji, w której się znalazłeś. Jeśli uczciwie i rzetelnie podejdziesz do tematu swojego zadłużenia, doradcom łatwiej będzie dostosować ofertę pomocową spłaty zadłużenia dla ciebie. Przedstawione zostaną Ci różne opcje spłaty długu, z których możesz wybrać najlepszy dla siebie. Jest to negocjacja ugody, z której każda ze stron ma być zadowolona. Nie tylko jedna.

Wystarczy otworzyć się na pomoc w spłacie długów i zacząć działać. Nie czekaj, aż wszystko samo się rozwiąże, dostaniesz ekstra pieniądze lub zaczniesz więcej zarabiać. Trzeba zacisnąć pasa i działać już teraz. Pamiętaj, że nie da się wyeliminować zadłużenia, spłacając jeden kredyt drugim. Korzystniej jest porozmawiać z doradcą firmy windykacyjnej, aby ustalić dogodne warunki spłaty. W ten sposób pozbędziesz się długu i będziesz mógł spać spokojnie.

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria