Kredyt gotówkowy – kiedy warto się na niego zdecydować?

Zaciągnięcie kredytu w banku jednym przychodzi łatwo, zaś dla innych jest ostatecznością. Pożyczone pieniądze przecież trzeba kiedy oddać, i to w kwocie powiększonej o odsetki. Kiedy warto wziąć kredyt gotówkowy i jak wybrać ten najlepszy?

Gdy wydatki nie mogą czekać…

 

Niefrasobliwie zaciągnięte pożyczki mogą stać się poważnym problemem i zachwiać stabilnością domowego budżetu. Mimo to wiele osób decyduje się na kolejne kredyty spłacając już inne zobowiązania. Prawdopodobnie przyczyną takiego stanu rzeczy jest dość prosta procedura przyznawania tego typu pożyczek – czasem wystarczy tylko dowód osobisty i posiadanie rachunku w banku, aby otrzymać pieniądze w zaledwie kilkanaście minut. Ostrożność i rozwaga to najlepsi doradcy, dlatego przed podpisaniem umowy z bankiem lub firmą oferującą pożyczki warto zastanowić się, czy pieniądze są nam rzeczywiście niezbędne. Idealnym przykładem sytuacji, kiedy nie ma sensu czekać na zgromadzenie całej sumy potrzebnej na pokrycie wydatku, jest zakup mieszkania – ceny nieruchomości są tak wysokie, że wiele osób nigdy nie doczekałoby się własnego lokum. A co z kredytami gotówkowymi? I w tym przypadku zdarzają się takie sytuacje, jak np. ograniczona czasowo promocja na kursy doszkalające – zdobycie dodatkowych umiejętności przydatnych w pracy zawodowej to większa szansa na awans i lepsze zarobki. Przykładów może być więcej, a wśród nich wymienić można remont mieszkania i znaczącą poprawę warunków mieszkaniowych, językowe kursy dla dzieci, a nawet wakacje – oczywiście jeśli jesteśmy pewni, że spłata rat kredytu nie będzie dla rodzinnego budżetu zbyt dużym obciążeniem.

 

Wybieraj rozsądnie!

 

Trudna sytuacja finansowa czy atrakcyjna okazja, która trwa tylko przez określony czas, często sprawiają, że chcemy jak najszybciej zaciągnąć kredyt. Pośpiech jednak nigdy nie jest dobrym doradcą, a uważne przyjrzenie się kilku ofertom to pewność, że wybraliśmy produkt najpełniej dostosowany do naszych potrzeb, ale też najtańszy. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim warto wiedzieć, że koszt całkowity kredytu obejmuje nie tylko pożyczoną kwotę i odsetki, ale też prowizję banku czy ewentualne ubezpieczenia wymagane przez pożyczkodawcę. Właśnie dlatego porównując kilka propozycji należy wziąć pod uwagę przede wszystkim RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Jest to wskaźnik uwzględniający wszystkie koszty kredytowe, a więc nie tylko oprocentowanie nominalne, ale wspomniane już prowizje i ubezpieczenia. Zdarza się, że bank rezygnuje z niektórych opłat, jeśli klient założy konto osobiste w tej samej placówce. Tutaj należy sprawdzić, jakie są koszty prowadzenia rachunku i wykonywanych transakcji – rozwiązanie to może okazać się korzystniejsze, ale zdarza się też, że oszczędności będą pozorne. Pomocne są ponadto porównywarki internetowe – oferta kredytów gotówkowych na aMoney.pl to lista produktów z uwzględnionymi najważniejszymi cechami. Skorzystanie z niej pozwoli wybrać kilka najbardziej interesujących propozycji, którym można następnie przyjrzeć się bardziej wnikliwie.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria