Moduły LED - podstawowe parametry techniczne

Moduły LED to specjalne segmenty oświetleniowe, które składają się z obudowy, źródła światła i kilku dodatkowych elementów elektronicznych. W swojej budowie bardzo przypominają one tak zwane listwy LED, z tą jednak różnicą, że są one od nich o wiele bardziej praktyczne i - co ważne - można je dowolnie układać (nawet w najbardziej wymyślne wzory).

Moduł LED - jakie jest jego zastosowanie?

Moduły LED można stosować wszędzie tam, gdzie jest potrzebne mocne, trwałe i efektowne światło. Sprawdzą się one więc doskonale zarówno w przypadku reklam podświetlanych, jak również... oświetlenia naszego domu. Możliwe jest też również wykorzystywanie ich do zadań specjalnych, takich jak oświetleniowe podkreślenie konkretnego budynku. Jeśli więc przejeżdżasz koło np. dużej bazyliki i jest ona podświetlona pięknym, efektownym światłem, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że wykorzystano w tym celu zaawansowane moduły LED.

Podstawowe cechy techniczne modułów LED-owych

Moduły LED Samsung, można zdefiniować na podstawie kilku kryteriów technicznych, podobnych zresztą w wielu przypadkach, do kryteriów listew LED-owych.

1. Moduły LED można wygodnie łączyć ze sobą. Niemniej i tak ich maksymalna liczba w jednym łańcuchu jest ograniczona. Zwykle producenci określają tą maksymalną liczbę na około 50. Większa liczba podłączonych modułów mogłaby sprawić, że ich sumaryczne światło, ze względu na duże obciążenie, mogłoby po prostu przygasać, bądź w inny sposób niekorzystnie wpłynąć na lokalną instalację elektryczną.

2. Moduł LED z reguły składa się z dwóch diod SMD, które charakteryzują się niesamowitą jasnością. Nawet tak duża jasność, wiąże się z niewielkim (typowym dla tych źródeł światła) poborem energii. Warto zaznaczyć, że diody SMD są jednym z najjaśniejszych źródeł światła jeśli chodzi o układy półprzewodnikowe. Jakość i wytrzymałość wykonania modułów LED jest bardzo duża, dzięki czemu starczą one na bardzo długie okresy świecenia.

3. Rezerwa energetyczna - nawet po podłączeniu ze sobą wszystkich modułów LED, łączny pobór przez nie energii elektrycznej nie będzie większy, aniżeli moc znamionowa podana przez producenta na zasilaczu układu. Wręcz przeciwnie - moc całkowita pobierana przez układ będzie stanowić zaledwie 80 procent mocy maksymalnej, jaką może osiągnąć zasilacz. W ten sposób mamy pewność, że nie będzie się on niepotrzebne podgrzewał podczas pracy, co przedkłada się na jego wielokrotnie dłuższą sprawność.

4. Dzięki swojej specjalnej obudowie, produkt nie tylko jest odpowiednio zabezpieczony przed oddziaływaniami fizycznymi, ale też - przed działaniem wody, niskiej temperatury itd. Dzięki temu, może on skutecznie pracować, również w niegościnnych warunkach zewnętrznych. Jest to niezwykle ważne kryterium, którym powinniśmy się kierować przed zakupem modułu LED szczególnie jeżeli mamy oświetlenie zewnętrzne.

5. Poszczególne segmenty łańcucha modułów LED są ze sobą połączone w sposób równoległy. Dzięki temu rozwiązaniu awaria jednego z segmentów nie powoduje przerwania zasilania wszystkich modułów LED.

Gdzie szukać informacji o modułach LED?

Więcej informacji o modułach LED, ich parametrach technicznych oraz zastosowaniu dowiesz się ze strony http://goq-led.pl. Polskiego producenta i dostawcy akcesoriów LED na całą Polskę oraz wybrane rynki europejskie.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria