Kredyt gotówkowy przez Internet – wygodny i prosty

Nagły kryzys finansowy w domowym budżecie? A może potrzeba dodatkowej gotówki na remont mieszkania lub wakacyjny urlop? W obu przypadkach warto rozważyć wzięcie kredytu gotówkowego.

To bardzo wygodny i prosty sposób na otrzymanie potrzebnego zastrzyku gotówki. Tym bardziej, że wiele banków oferuje kredyt gotówkowy przez Internet, który możemy uzyskać w krótkim czasie, nie wychodząc nawet z domu. Zalet taka pożyczka ma jednak o wiele więcej.

Wygoda i dostępność

Kredyt gotówkowy przez Internet to przede wszystkim forma pożyczki, którą możemy zaciągnąć bez wychodzenia z domu. Wniosek, zamieszczony na stronie internetowej banku, możemy wypełnić w dowolnym momencie. Co dzieje się dalej? Pracownik banku oddzwania i przedstawia nam konkretną ofertę. Potem już tylko logujemy się do aplikacji, dostępnej również na stronie banku, akceptujemy warunki umowy i robimy przelew weryfikacyjny (zazwyczaj jest to zwrotna kwota w wysokości 1 zł), by bank mógł potwierdzić naszą tożsamość. Osobom, które z jakiś powodów nie chcą lub może nie potrafią obsłużyć aplikacji, zazwyczaj bank proponuje bezpłatną usługę kurierską z dokumentami wymagającymi akceptacji.

Minimum formalności

Kredyt gotówkowy przez Internet to formalności ograniczone do minimum. By otrzymać kredyt musimy jedynie przedstawić bankowi dowód tożsamości oraz zaświadczenie o dochodach, na którego podstawie zostanie określona nasza zdolność kredytowa. Dodatkowym atutem takiego kredytu jest brak zabezpieczeń i poręczycieli. A to wszystko sprawia, że czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu kredytu znacznie się skraca, a gotówkę możemy otrzymać nawet w ciągu 24 godzin od momentu kiedy przesłaliśmy wypełniony wniosek.

Elastyczność

Zazwyczaj, biorąc kredyt gotówkowy przez Internet, pieniądze otrzymujemy w formie, która nam najbardziej odpowiada. Może to być przelew na wskazane przez nas konto lub przekaz pocztowy. Po drugie, to my decydujemy o tym, jakiej wysokości raty będziemy spłacać. Musimy więc tylko dobrze ocenić swoje możliwości finansowe i comiesięczne spłacanie długu nie powinno być większym problemem. Większość banków pozwala też na różne formy płacenia rat kredytu – przelewem, przekazem pocztowym czy też bezpośrednio w kasie banku.

Uniwersalność

Nikt w banku nie będzie pytał na co potrzebne nam pieniądze. Otrzymaną kwotę możemy przeznaczyć na dowolny cel. Może to być remont mieszkania, zakup samochodu, wakacyjny wyjazd czy urządzenie przyjęcia weselnego – zależy to tyko i wyłącznie od nas samych.

Historia kredytowa

Kredyt gotówkowy przez Internet to również, jak każda bankowa pożyczka, tworzenie własnej historii kredytowej. A spłacając raty w terminie budujemy wiarygodność kredytową dla banku, co będzie niezmiernie ważne jeśli w przyszłości będziemy chcieli starać się np. o kredyt hipoteczny.

Dodatkowe oferty

Bardzo często dla osób biorących kredyt banki mają specjalne dodatkowe oferty, jak np. pakiet ubezpieczeń na życie. Zazwyczaj są to propozycje atrakcyjne, warto więc sprawdzić jaką ofertę ma bank, w którym bierzemy kredyt gotówkowy.

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria