Prognozy dla rozwoju biur coworkingowych

Według najnowszych szacunków do roku 2020 ponad połowa pracowników zatrudnionych na etat w Europie i Stanach Zjednoczonych będzie już pracować jako przedsiębiorcy w start upach lub freelancerzy.

Obecnie coworking to jeden z bardziej dominujących trendów modelujących nowoczesne podejście do pracy biurowej. Duże przestrzenie, gdzie można wynająć własne biurko zdobyły w ostatnim czasie znaczną popularność z uwagi na ciekawe warunki, jakie tam panują. W dużym stopniu wzrost popularności takich rozwiązań generowany jest przez przedstawicieli pokolenia Y oraz Z, a więc ludzi młodych dorastających w świecie wypełniony nowoczesnymi technologiami. Są oni zdania, że największe znaczenie ma właśnie elastyczny czas pracy. Ponadto na wzrost zainteresowaniem przestrzeniami coworkingowymi wpływa także to, że powstaje coraz większa liczba startupów czy mikroprzedsiębiorstw. W tym przypadku przestrzeń powinna być funkcjonalna oraz dobrze wyposażona również pod względem technologicznym.

Biuro coworkingowe stają się też coraz popularniejszą alternatywą dla pracowników etatowych pracujących na co dzień poza główną siedzibą firmy. Najnowsze analizy wskazują jednoznacznie, że atmosfera biur coworkingowych sprzyja efektywności oraz świetnie wpisuje się w potrzeby pracowników urodzonych w latach 80. ubiegłego wieku. Są to osoby przyzwyczajone coraz częściej do mobilności i elastyczności. Bardzo często biurka coworkingowe zlokalizowane są w atrakcyjnych rejonach miast. Za niedużą cenę pracownik a do swojej dyspozycji miejsce, gdzie może spotykać się bez problemu z klientami czy zadbać o własny wizerunek.

Coworking space

Takie biurko wynająć można w wilii z atrakcyjnym ogrodem, biurowcu lub ciekawej kamienicy. Okazuje się, że możliwości jest bardzo dużo. Dlaczego więc biura coworkingowe wygrywają finalnie często z klasycznymi powierzchniami biurowymi? Na pewno wpływ na to ma fakt, że dynamiczne centra społeczne są ciekawe zaaranżowane oraz wyposażone. Czasami mona w nich znaleźć nawet hamaki czy mikrokawiarenki. Wszystko to ma prowadzić do tego, aby atmosfera w nich panująca  była jeszcze bardziej mobilizująca do pracy. Powinna tez sprzyjać kreatywności oraz pomysłowości. W biurach coworkingowych w Stanach Zjednoczonych i krajach skandynawskich czasami stawia się też na stanowiska, gdzie bez problemu można zmienić swoją pozycję z siedzącej na stojącą. To rozwiązanie bardzo komfortowe, które znacznie zwiększa komfort pracy.

Na pewno praca w ramach tzw. coworkingu daje sporą gamę możliwości. W takich warunkach niewątpliwie tworzy się pewnego rodzaju społeczność oraz budowane są więzi biznesowe i typowo międzyludzkie. Dzięki pracy w takiej przestrzeni można zawierać bardzo ciekawe znajomości. Poza tym to szansa na pozyskanie wsparcia ze strony specjalistów z wielu różnych dziedzin. Można też dzielić się wzajemnie doświadczeniami oraz czerpać inspirację z otoczenia. Na pewno taki sposób pracy prowadzi także do wzrostu efektywności pracy. Dlatego też liczba chętnych do pracy w biurach coworkingowych cały czas rośnie.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria