Na jakie składniki kosmetyków pielęgnujących włosy należy stawiać?

Piękne włosy już od dawna są uważane za jeden z atrybutów kobiecości, trudno więc dziwić się, że pragniemy być ich posiadaczkami. Dbanie o nie staje się prostsze, jeśli sięgamy po odpowiednie kosmetyki, za najciekawsze można zaś uznać te, które troszczą się nie tylko o ich wzmocnienie i ochronę, ale również o blask i objętość.

Niestety, każda z nas raz na jakiś czas natrafia na produkt, który obiecuje niezwykłe efekty, wywołuje jednak efekt odwrotny od zamierzonego. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że w jego skład wchodzą składniki, które trudno uznać za pożądane. Jak zatem kupować kosmetyki do włosów chcąc mieć pewność, że zakup taki nie okaże się rozczarowaniem.

Rodzaje włosów i sposoby ich pielęgnacji

Na pierwszy plan wysuwa się to, że włosy różnych kobiet różnią się między sobą. Są nie tylko krótkie albo długie, ale również proste lub z tendencją do falowania się, w naturalnym kolorze albo już farbowane. Największe znaczenie powinna mieć jednak dla nas ich kondycja, okazuje się bowiem, że często pozostawia ona wiele do życzenia. Włosy mogą być wysuszone, puszyć się i odstraszać rozdwojonymi końcówkami. Zwykle wydaje nam się, że kobiety, które zmagają się z tego rodzaju problemami, nie wiedzą po prostu, jak powinno się pielęgnować włosy.

Okazuje się jednak, że problem potrafi być bardziej złożony, niejednokrotnie winne okazują się bowiem przede wszystkim nieodpowiednie składniki wchodzące w skład najpopularniejszych kosmetyków pielęgnacyjnych. Największe ryzyko wiąże się z substancjami chemicznymi, które przyczyniają się do tego, że włosy stają się podatne na uszkodzenia. One też często odpowiadają za problem łupieżu.

Jak dbać o włosy?

kosmetyki do włosów

Sięgając po kosmetyki przeznaczone do pielęgnowania włosów należy mieć zatem na uwadze to, że nie każde sprawdzają się bez względu na okoliczności. Ludzkie włosy różnią się, produkt polecany przez koleżankę może więc nam przynieść zdecydowanie więcej strat niż korzyści. Jeśli mamy włosy suche, nie możemy rezygnować z produktów zapewniających ich nawilżanie, jeśli zaś nasze kosmyki są zbyt cienkie, produkty zwiększające ich objętość będą szczególnie wartościowymi rozwiązaniami.

Co znajduje się w szamponach?

Gdybyśmy mieli stworzyć listę składników, ku którym należałoby zwracać się w pierwszej kolejności, na pierwszy plan z pewnością wysunąłby się w ich przypadku aloes. Dobre szampony i inne kosmetyki pielęgnacyjne są też wyposażone w ceramidy i glicerynę, nie powinno się przy tym zapominać o kolagenie nawilżającym włosy i sprawiającym, że stają się one bardziej sprężyste. Dobrym rozwiązaniem mogą być też filtry UV, prowitamina B5, witamina A oraz witamina E, która jest zalecana zwłaszcza właścicielkom włosów farbowanych.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria