Outsourcing usług sprzątających – to się opłaca

Wszyscy dbamy o porządek – przede wszystkim w domu, ale również w firmie. Jednak w świecie biznesu czas to pieniądz. Gdy Twoja firma prężnie się rozwija, Ty chcesz się skoncentrować na zadaniach, które przyniosą Ci dochody. Zależy Ci również na tym, by Twoi pracownicy koncentrowali się na „esencji” pracy, a nie np. na myciu podłóg, okien czy odkurzaniu wykładzin. Rozwiązanie jest bardzo proste: zleć wykonywanie takich zadań firmie zewnętrznej.

Firma sprzątająca w biurowcu czy siedzibie przedsiębiorstwa powoli staje się już standardem. Polski rynek otworzył się na outsourcing i coraz lepiej rozumiemy, że wynajęcie zewnętrznego podmiotu często bywa znacznie korzystniejsze niż np. samodzielne zatrudnienie pracownika na etacie. Dlaczego zlecenie sprzątania zewnętrznemu podwykonawcy się opłaca?

Niższe koszty – lepsza jakość

Zamiast wynajmować firmę sprzątającą, mógłbyś przecież jako przedsiębiorca samodzielnie zatrudnić personel zajmujący się utrzymaniem czystości. Ot, kilkoro pracowników na dwóch zmianach i po problemie, nieprawdaż? Nie do końca. Przede wszystkim z uwagi na koszty – np. te związane z zatrudnieniem, ale i inwestycją w profesjonalny sprzęt oraz środki sprzątające. To niemałe wydatki – zwłaszcza w porównaniu ze stawkami za współpracę, jakie oferuje firma sprzątająca. Nawet te oferujące usługi z najwyższej półki, np. warszawskie DC System Premium, zapewniają bardzo atrakcyjne stawki za profesjonalną i kompleksową obsługę.

Usługi na najwyższym poziomie

Koszty to jednak nie wszystko. O wiele bardziej istotna jest jakość realizowanych usług. Zależy ona zarówno od doświadczenia i zaangażowania pracowników sprzątających, jak i narzędzi oraz środków, jakimi oni dysponują. Profesjonalna firma sprzątająca ma w tym zakresie znaczną przewagę nad pracownikiem zatrudnionym bezpośrednio w obiekcie, o którego utrzymanie czystości ma zadbać.

Firma zewnętrzna:

  • dostosuje narzędzia pracy do specyfiki obiektu – dobierając np. detergenty, które pozwolą pozbyć się typowych zabrudzeń (to istotne zwłaszcza dla firm prowadzących działalność przemysłową), a także sprzęt sprzątający, który usprawni wykonanie usług – np. profesjonalne odkurzacze przemysłowe czy szorowaczki do podłóg,
  • wykona prace sprzątające w dogodnych dla zleceniodawcy godzinach – np. zadba na bieżąco o porządek na terenie obiektu, a po południu czy wieczorem pracownicy wykonają generalne porządki w biurach i innych pomieszczeniach,
  • zatroszczy się również o wykonanie usług specjalnych – choćby takich jak mycie okien z wykorzystaniem technik alpinistycznych, utrzymanie zieleni czy renowacja oraz polerowanie podłóg.

W efekcie obiekt będzie lśnił czystością – stając się najlepszą wizytówką firmy i budując jej pozytywny wizerunek.

Czy zatem opłaca się korzystać z outsourcingu w zakresie sprzątania? W większości przypadków – tak. To inwestycja, która pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze – zwłaszcza, gdy usługi zostaną wykonane przez profesjonalistów.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria