Proste kosmetyki z naturalnych składników

Samodzielne przygotowanie kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji ciała nie musi być trudnym zadaniem. Co więcej, mogą być one skuteczne nawet wówczas, gdy podczas ich przygotowywania odwołamy się do kilku składników naturalnego pochodzenia, odrobiny chęci i niewielkiej ilości wolnego czasu.

Już kilka chwil okazuje się wystarczające, jeśli chcemy się cieszyć naturalnymi kosmetykami, łagodnymi dla skóry, a jednocześnie charakteryzującymi się imponującą skutecznością. Jeśli chcemy przygotować prosty kosmetyk z tych produktów, o których wiemy, że znajdują się w naszym domu, nie jest to wcale trudne.

Krem do ciała - przepis

Przykładem może być choćby krem do ciała, jeśli bowiem myślimy o jego przygotowaniu wystarczy nam od 15 do 20 gramów masła kokosowego, 3 gramy emulgatora z oliwy, od dwóch do pięciu gramów ekstraktu z malin, 5 gramów oleju oraz 100 milimetrów wody demineralizowanej, która z powodzeniem może zostać zastąpiona przez klasyczną wodę destylowaną.

Nie zaszkodzi też, jeśli dodamy od pięciu do ośmiu kropli olejku eterycznego z przeznaczeniem do stosowania wprost na ciało. Wszystkie składniki należy starannie wymieszać ze sobą. W momencie, w którym pozwoli nam to na uzyskanie ich jednolitej konsystencji będziemy wiedzieli, że proces ten został zakończony. Jeśli chcemy, aby krem utrzymał swoje właściwości przez dłuższy czas, pomocne okażą się 4 gramy spirytusu, ten jest bowiem znakomitym konserwantem.

Naturalny balsam do ciała

Również przygotowanie lekkiego, nawilżającego balsamu nie powinno być zadaniem skomplikowanym. Tym razem przydadzą nam się 3 gramy emulgatora z oliwy, 120 mililitrów wody destylowanej, 15 gramów oleju migdałowego, 4 krople olejku z melisy, 2 gramy wosku pszczelego, który może być zamieniony przez masło shea, a także 6 gramów spirytusu, który również w tym przypadku może się okazać sprawdzonym konserwatorem.

Naturalne kosmetyki

Także w tym przypadku o powodzeniu naszych starań przesądzi to, czy uda nam się mieszać poszczególne składniki balsamu tak długo, aż zaczną tworzyć jednolitą, gładką masę. Balsam warto przelać do pojemniczka takiego, jak choćby słoiczek wykorzystywany zazwyczaj do przechowywania przetworów.

Balsam kawowy

Innym kosmetykiem, który może powstać w domowym zaciszu jest kawowy balsam wygładzający. To jedna z tych propozycji, których zalety mogą zachwycić nawet zwolenniczki naturalnych rozwiązań, nie można bowiem zapominać o tym, że dla kofeiny charakterystyczne jest nie tylko działanie wygładzające, ale i to, że jest ona w stanie skutecznie radzić sobie z cellulitem.

Balsam ma działanie barwiące, możemy więc liczyć na ładny i naturalny, opalony odcień naszej skóry. Tym razem warto będzie sięgnąć po szklankę oliwy z oliwek, pół szklanki zmielonej wcześniej kawy, pół szklanki oleju kokosowego oraz szklankę żelu z aloesu.

W słoiku należy umieścić kawę oraz oliwę z oliwek. Potem konieczne jest jego szczelne zamknięcie i umieszczenie na dwa tygodnie w miejscu, o którym wiadomo, że jest nie tylko suche, ale i ciemne. Potem mieszanka musi trafić do miski, należy też wzbogacić ją zarówno o żel, jak i o olej kokosowy. Po starannym wymieszaniu składników kosmetyk jest gotowy do użycia.

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria