Jakie mieszkania kupowane są najrzadziej?

Sprzedaż mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Podobnie nie jest nim poszukiwanie nieruchomości dla siebie. Nierzadko o naszej decyzji przesądzają detale. Co powoduje, że najczęściej rezygnujemy z zakupu danego mieszkania?

Osoby poszukujące mieszkania dla siebie nigdy nie są grupą jednorodną. Nie ma wobec tego idealnego modelu klienta. Każdy z nas jest pod tym względem inny. Różnimy się jednak nie tylko możliwościami finansowymi, ale również gustami oraz potrzebami. Dla jednej osoby dane mieszkanie będzie idealnym wyborem, dla innej z kolei kompletnym nieporozumieniem. Są jednak takie mieszkania, które sprawiają duże trudności w sprzedaży. Poniżej prezentujemy czynniki, które najczęściej zniechęcają potencjalnych kupujących do transakcji.

Okolica – powinna być przyjazna

Najczęściej to okolica determinuje nasze decyzje. Nie każdy z nas chciałby mieszkać w dzielnicy znanej z większej przestępczości, czy też w miejscu, które nie ma zbyt ładnego widoku z okna. Także hałas jest dużym problemem. Dlatego też lokalizacja budynku ma tutaj nadrzędne znaczenie. Oczywiście na przestrzeń wokół nie powinniśmy patrzeć tylko pod kątem negatywnym, ale także sprawdźmy, jakie daje nam ona możliwości – czy są przystanki autobusowe, sklepy i szkoły? A może zależy nam na bliskości parku? Wobec tego to lokalizacja jest tu najważniejsza – gdy nieruchomość nie będzie dogodnie położona, traci na wartości!

Pokoje przejściowe – nieustawne mieszkanie

Również klienci rzadziej decydują się na mieszkania z pokojami przejściowymi. Takie rozwiązanie może być dobre wtedy, gdy mieszkanie jest małe, ale jeśli ma większy metraż, będzie po prostu niewygodne. Gdy będziemy chcieli taką nieruchomość wynająć komuś, wtedy także będziemy mieli trudności ze znalezieniem chętnych.

Konieczność remontu – lepiej u dewelopera

Starsze budynki zwykle nie grzeszą urodą. Także mieszkania znajdujące się w nich są zwykle przeznaczone do generalnego remontu. Dlatego dzisiaj wiele osób wybiera po prostu mieszkania deweloperskie w Poznaniu i winnych dużych miastach. Wówczas otrzymujemy nieruchomość nową, którą możemy urządzić według swojego pomysłu.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria