Jakie korzyści dają nam kosmetyki z rokitnikiem?

Trudno dziwić się, że tak bardzo zależy nam zarówno na zadbanych włosach, jak i na lśniącej cerze, wszystko to sprawia bowiem, że wyglądamy nie tylko młodziej, ale i bardziej atrakcyjnie. Niestety, jesienią i zimą we znaki dają się nam niekorzystne warunki pogodowe, naszym problemem stają się przy tym nie tylko przesuszone włosy, ale i nie najlepsza cera.

Rokitnik w kosmetykach

Oczywiście, można sobie z tym poradzić, najlepszym rozwiązaniem okazuje się przy tym rokitnik będący jednym z najważniejszych składników licznych kosmetyków. Rokitnik jest rośliną oliwkowatą, z którą możemy spotkać się w Indiach, Afganistanie, północnych Chinach, Nepalu, w północnym Pakistanie i na Syberii. Jego owoce są niewielkie i przypominają jagódki, są one przy tym wysoko cenione tak ze względu na swój aromat, jak i smak.

Rokitnik jest też znany pod rosyjską nazwą oblepicha, nazwa ta jest przy tym na tyle popularna, że możemy się z nią spotkać nawet na opakowaniach kosmetyków. Nie została mu ona zresztą nadana przypadkowo, okazuje się bowiem, że owoce tej rośliny rosną wyjątkowo gęsto. Już wstępna analiza ich składu zwraca uwagę na to, że niemal nie zawierają cukru.

Rokitnik - właściwości

Wśród składników, na które warto zwrócić uwagę znajdują się przy tym nie tylko aminokwasy, kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze, ale również kwasy organiczne, luteina, makro- i mikroelementy oraz witaminy, w tym witamina K, A oraz E. Jednym z najciekawszych kosmetyków wykonywanych z wykorzystaniem rokitnika jest olej zwracający na siebie uwagę już choćby ze względu na imponującą zawartość witamin.

Niezwykłe rośliny

Rokitnik w takiej postaci sprawdza się znakomicie przede wszystkim wówczas, gdy mamy do czynienia z przesuszoną, podrażnioną oraz łuszczącą się skórą. Jest też wskazany dla osób, które nie mogą skutecznie poradzić sobie z oznakami przedwczesnego starzenia oraz ze zmianami trądzikowymi.

Olej z rokitnika - zastosowanie

Olej z rokitnika może być jednak stosowany również podczas mycia włosów, nie tylko bowiem je odbudowuje, ale i pomaga w regeneracji zniszczeń. O wpływie rokitnika na skórę można mówić niemal bez końca, warto więc mieć na uwadze choćby to, że nie tylko poprawia jej koloryt, ale również zapewnia jej skuteczną ochronę przed działaniem wolnych rodników. Jest też rozwiązaniem opóźniającym efekty starzenia się skóry i poprawia jej jędrność.

Jeśli rokitnik zastosuje się na świeżą jeszcze ranę, można mieć pewność, że przyspieszony zostanie proces jej gojenia. Warto wspomnieć również o jego kojącym i leczniczym wpływie na zmiany trądzikowe. Rokitnik sprawia też, że nasze włosy stają się bardziej lśniące, a jednocześnie jest w stanie poprawić ich sprężystość.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria