Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

To pytanie, średnio raz w roku, zadaje sobie każdy właściciel auta. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe, jego zakres jest taki sam u wszystkich ubezpieczycieli, ale… ceny są różne, a żeby znaleźć najlepszą, warto skorzystać z kalkulatora OC online!

Każdy właściciel auta musi mieć polisę OC, reguluje to ustawa z dnia 22 maja 2003 r., o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. To kwestia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Ubezpieczenie chroni osoby, które mogłyby zostać poszkodowane przez pojazd. W interesie właściciela auta jest natomiast ochrona własnego portfela. Jak kupić OC, żeby nie przepłacać?

Nie przedłużaj polisy na ostatnią chwilę

Podstawowy błąd, który popełnia wielu kierowców, to zostawianie kwestii OC na ostatnią chwilę. Wówczas jednym rozwiązaniem jest przedłużenie dotychczasowej polisy. Od strony prawnej niedopuszczalne jest bowiem doprowadzanie do czasowej przerwy, brak ubezpieczenia może spowodować, że zostaniemy obciążeni karą nawet do 4000 zł. Lepiej zarezerwować sobie czas i zrobić porządny research. Może się okazać, że ceny OC u różnych firm ubezpieczeniowych różnią się między sobą nawet o kilkaset złotych. Cena OC zależy bowiem od wielu czynników związanych z kierowcą i jego autem. Każdy ubezpieczyciel ma własne kryteria do wyceny ubezpieczenia.

Kto szuka, ten oszczędza

W poszukiwaniach najtańszego OC można się posiłkować pomocą doradców i pośredników, którzy mają dostęp do ofert wielu ubezpieczycieli, ale zwykle ich ceny są nieco wyższe niż te, które można uzyskać, kupując ubezpieczenie bezpośrednio. Wytypuj kilka firm, wejdź na ich strony i znajdź na nich kalkulator OC online. Po wpisaniu szczegółowych danych dotyczących auta (marka, model, rok produkcji, typ nadwozia, pojemność silnika) i kierowcy (lata bezszkodowej jazdy, miejsce zamieszkania) dosłownie w kilka minut uzyskasz najbardziej aktualną cenę. Sprawdź kalkulator OC online na stronach innych firm ubezpieczeniowych i porównaj ceny. Umowę możesz zawrzeć od razu przez internet. Proces obsługi kalkulatora OC online i finalizacji zakupu polisy jest prosty i bardzo intuicyjny na większości stron. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze - kalkulator OC online ci w tym pomoże.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria