Płatności kartą kredytową z fintech – jak to działa?

Fintechy już od dawna oferują płatności kartą kredytową, zarówno offline, jak i online. Jest to zdecydowanie wygodne rozwiązanie i wiele osób po nie sięga, istnieją jednak obawy – czy jest to bezpieczne? Jak to działa? Gdzie i kiedy możesz skorzystać z takiej formy zapłaty? Na te i więcej pytań odpowie Ci ten artykuł.

Co to są fintechy?

Są to inaczej technologie finansowe czyli wszelkiego rodzaju innowacje, dzięki którym łatwiej i szybciej możesz wprawić pieniądze w obrót. Zwłaszcza w Internecie. To również potoczne określenie na operatorów płatności online, czyli właśnie firmy, które te rozwiązania wdrażają w praktyce. Na rynku funkcjonuje wielu tego typu operatorów, do najbardziej popularnych zaliczane są PayPal, PayU czy chociażby polski Tpay. To właśnie dzięki działalności tych firm możemy w łatwy i szybki sposób płacić przez Internet w e-sklepach. Nie każdy jest jednak przekonany co do bezpieczeństwa takich rozwiązań.

Co z samymi kartami? Jak płacić nimi online przez fintech?

Płatność kartą kredytową odrobinę różni się u każdego z operatorów. W przypadku Tpay jest to bardzo prosta operacja poprzez skorzystanie ze zintegrowanej bramki. Aby dokonać zapłaty w Internecie, musisz wybrać opcję płatności online, a następnie skorzystać z formy płatności kartą kredytową. Wówczas, po wybraniu jednego z fintechów – pojawi się jego bramka, która automatycznie uzupełni część Twoich danych (jeśli posiadasz konto u danego operatora lub dokonywałeś przelewów w ten sposób już wcześniej), Ty uzupełniasz resztę – i płacisz. To prosta i wygodna opcja, dlatego tak wielu z nas się na nią decyduje. Warto tutaj poszukasz operatora płatności, który będzie mieć jeszcze dodatkowo uproszczone opcje i to po raz kolejny przed szereg wychodzi Tpay ze swoją opcją zapamiętywania kart i płatności cykliczne. Dzięki tej opcji dosłownie jednym kliknięciem możesz dokonać płatności kartą kredytową za dowolny produkt w sklepie Internetowym. Ponadto płatność cykliczna pozwala na automatyczne opłacanie abonamentów czy subskrypcji w ustalonym terminie rozliczeniowym, co odciąży Cię nieco od pamiętania o regularnych opłatach.

Czy płatności online przez fintechy są bezpieczne?

Operatorzy płatności online robią, co mogą, by zapewnić bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Pisząc krótko – tak, są bezpieczne, zwłaszcza jeżeli w pewny i przemyślany sposób poruszasz się po sieci. Fintechy zapewniają ochronę Twoich danych osobowych, stosują szyfrowania połączeń, na przykład poprzez protokół TLS i często są pod nadzorem państwowych instytucji. Żeby móc legalnie funkcjonować, operatorzy online muszą spełnić szereg rygorystycznych warunków, a wówczas uzyskują one potrzebne certyfikaty, dzięki czemu masz pewność, że korzystanie z tych usług jest bezpieczne. Dodatkowo po wykonaniu operacji, na przykład Tpay generuje Elektroniczne Potwierdzenie Opłaty (EPO), co sprawia, iż wiesz, że zapłata została zaksięgowana i trafiła na konto danej osoby czy firmy. Jest to zatem gwarancja ochrony Twoich płatności kartą kredytową.

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria