Pożyczki społecznościowe - czy warto w nie inwestować swoje oszczędności?

Niewiele osób słyszało o pożyczkach społecznościowych, a warto je poznać, bo oferują wiele korzyści. Tym się różnią np. od chwilówek, że nie chodzi tu tylko o pożyczanie gotówki, bo można zostać inwestorem i dodatkowo zyskiwać. Jak to możliwe? Zapraszamy do artykułu!

Pożyczki społecznościowe - o co w tym chodzi?

To po prostu rodzaj transakcji zawieranej pomiędzy osobami fizycznymi. Pośredniczą w tym serwisy internetowe, nie ma zaś ingerencji tradycyjnych instytucji finansowych. Mówiąc prościej, użytkownicy takich platform pożyczają swoje pieniądze innym i na tym polega ta forma inwestycji. Przykładem jest platforma fastinvest.com, na której spotykają się ze sobą dwie grupy - pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy. Serwis pośredniczy w spisaniu umowy, zajmuje się całą stroną formalną i organizacyjną.

Zabezpieczona inwestycja

Przeważnie - i tak robią serwisy z najkorzystniejszymi warunkami - nie trzeba ponosić żadnych kosztów za założenie i prowadzenie konta. To, ile możemy zarobić, jaki będzie zysk z odsetek, ustalane jest już w momencie podpisywania umowy z pożyczkobiorcą. Niby zawsze istnieje ryzyko, że zobowiązanie nie zostanie spłacone, ale trzeba przyznać, że to zależy od warunków, jakie ma dana platforma.

Przykładowo, na wspomnianym wcześniej Fast Invest to praktycznie niemożliwe, bo nawet jak przytrafi się nieuczciwy kontrahent, to jesteśmy na taką ewentualność zabezpieczeni. Zapewniają to dwa mechanizmy: Gwarancja Odkupu i Gwarancja Dotrzymania Umowy. Dzięki nim nie musimy się obawiać o swoją inwestycję.

Jak zacząć?

Na rynku jest sporo firm, które oferują takie możliwości inwestycji. Żeby wybrać jak najlepiej, powinniśmy dokładnie przeanalizować ofertę tych serwisów. Wiadomo, liczy się to, aby uzyskać jak największe korzyści przy jak najmniejszym ryzyku. W tym celu, zanim się zdecydujemy, przeczytajmy regulaminy, warunki umowy, zobaczmy, jaki jest kontakt z serwisem, czy nie będzie problemów z wyjaśnianiem nieścisłości itd.

Wybierajmy też platformy, w których klienci są dokładnie sprawdzani, szczególnie pod kątem tego, czy mają zdolność spłaty pożyczki. Więcej na ten temat przeczytamy też w artykule pt. Ciekawe źródła zarabiania pieniędzy.

Warto zainteresować się tematem, bo pożyczki społecznościowe oferują nowe, ciekawe możliwości. Jak jednak wspomnieliśmy, zawsze przed zdecydowaniem się na platformę, poznajmy sposób jej działania, to jaką ma politykę zawieranych transakcji, a także, jak wygląda kontakt z jej przedstawicielami.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria