Jak sprawdzić kto jest właścicielem numeru?

Telefony są już wszędzie

Wystarczy przejechać się komunikacją miejską lub zajrzeć na przerwę w niemal każdej szkole – to co tam zastaniemy nie pozostawi żadnych wątpliwości. Telefony są wszędzie, a ich najpopularniejszym odłamem są tak zwane smartfony. Nowoczesne urządzenia pozwalają na bezprzewodowy dostęp do internetu, kontakt ze znajomymi i prowadzenie profili na portalach społecznościowych. Telefony są dzisiaj także mobilnymi centrami rozrywki, odtwarzaczami muzyki, aparatami fotograficznymi i platformą gamingową. Nic więc dziwnego, że tyle osób sięga właśnie po nie. Popularnością cieszą się jednak także proste telefony komórkowe i stacjonarne. Obecnie bez trudu skontaktować się możemy niemal z każdym. Tak szeroki rozwój telefonii niesie jednak ze sobą także zagrożenia. Wielokrotnie słyszymy o wyłudzeniach, oszustwach i telefonicznym nękaniu. Dla sporej części z nas nieznany numer na wyświetlaczu wiąże się z pewnego rodzaju dyskomfortem.

Dlaczego warto wiedzieć kto dzwoni?

Nasze schematy działania są zazwyczaj bardzo podobne – zwłaszcza jeśli widzimy niezidentyfikowany numer na wyświetlaczu naszego telefonu. Większość z nas niechętnie odbiera takie połączenia. Dlaczego? Rozwój marketingu telefonicznego sprawił, że nierzadko borykamy się  z nachalnymi propozycjami i powtarzającymi się telefonami. Co nam da taka wiedza? Przede wszystkim mamy wówczas możliwość wpisania niechcianych numerów na tak zwaną czarną listę. Nie wszystkie telefony z nieznanych numerów należy jednak odrzucać. Oferty marketingowe mogą często dotyczyć już posiadanych usług lub niosą za sobą informacje istotne dla usługobiorcy. Może się też zdarzyć, że z nieznanego nam numeru korzysta nasz znajomy lub bliska osoba, która na przykład utraciła dostęp do swojego urządzenia. Być może chce się ona zwrócić do nas z pomocą lub pragnie poinformować o zaistniałej sytuacji. Wszystko wskazuje więc na to, że informacje dotyczące numeru podnoszą naszą świadomość i pozwalają uniknąć kłopotliwych sytuacji.

Jak sprawdzić właściciela numeru?

Okazuje się, że mamy co najmniej kilka opcji sprawdzenia właściciela numeru, który próbuje się z nami skontaktować. Swoje pierwsze kroki możemy skierować chociażby do popularnej wyszukiwarki Google. Wpisując numer, znajdziemy dotyczące go informację (skuteczność znacząco wzrasta w przypadku numerów firmowych). Podobne rozwiązania oferują też różnego rodzaju aplikacje. Jedną z nich znajdziecie chociażby tutaj. Aplikacja działa w bardzo prosty sposób – jest ona swoistym zbieraczem informacji, które znajdują się w sieci. Pomaga ona przede wszystkim w uzyskaniu niezbędnych informacji i pozwala na zredukowanie do minimum szans na niepożądane połączenia. Warto rozważyć skorzystanie z takiej usługi, zwłaszcza jeśli czujemy się nękani niechcianymi telefonami.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria