Wtyczki do WordPressa, o których powinieneś wiedzieć

Najbardziej znana i ceniona platforma, na której możesz założyć bloga, stronę internetową czy sklep internetowy to WordPress (http://wiwi.pl/tworzenie-stron-wordpress-cennik/). Dzięki wtyczkom, które możesz tam zainstalować wprowadzisz wiele funkcjonalnych rozwiązań. Pamiętaj, że zbyt duża ich ilość może jednak przeciążyć stronę i spowolnić jej pracę, co w efekcie przyniesie jedynie negatywne efekty. Zapoznaj się z najpopularniejszymi wtyczkami, o które warto rozszerzyć swoją stronę.

YOAST SEO

Jest to chyba najpopularniejsza wtyczka! Dzięki niej skutecznie zoptymalizujesz swoją stronę internetowa. Nie zastanawiaj się długo i zainstaluj ją jako pierwszą. Jest niezwykle pomocna przy budowie mapy strony XML, pliku robots.txt czy htaccess. Dzięki funkcji podglądu w każdej chwili możesz sprawdzić budowę i długość meta opisów.

WP-DB-BACKUP

Tworzenie kopii zapasowych jest niezbędne w przypadku prowadzenia swoich stron internetowych. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś nie czekaj aż stracisz dane i zrób kopię. Nieoceniona okaże się do tego wtyczka WP-DB-Backup, która umożliwia wykonywanie automatycznych kopii zapasowych. Możesz sam ustawić częstotliwość ich wykonywania, a one będą tworzyły się bez Twojej pomocy. Możesz wysłać kopię na swój adres e-mail.

SOCIAL MEDIA WIGET

Działalność w mediach społecznościowych jest dziś niemal konieczna, by zaistnieć ze swoją firmą w Internecie. Dzięki temu możesz zbudować szerokie grono odbiorców swoich treści. Na Facebooku czy Twitterze często dzielimy się ze światem artykułami, zdjęciami czy nowinkami. Buduje to wizerunek firmy i pomaga zwiększyć zainteresowanie stroną. Social Media Widget Ci w tym pomoże. Dzięki niemu dodasz na swojej stronie przyciski odnoszące do mediów społecznościowych.

DISQUS COMMENT SYSTEM

Dzięki tej wtyczce będziesz mógł z łatwością zarządzać komentarzami na swojej stronie internetowej. Umożliwia też blokowanie niechcianych wpisów. Połącz się z Facebookiem i Google, a będziesz mógł logować się wszędzie za pomocą tych samych danych i komentować z jednego konta.

tworzenie www

GOOGLE ANALYTICS FOR WP

Chyba większość osób kojarzy tę wtyczkę. Dzięki niej dodasz kod statystyk do WordPressa, prześledzisz ruch na Twojej stronie i sprawdzisz raporty dotyczące skuteczności każdego z wpisów. Dowiesz się kto i w jakim czasie zagląda na Twoją witrynę oraz jakich treści tam szuka. Takie informacje pomogą Ci wyciągnąć wnioski i ulepszyć treści, które wprowadzasz.

WOOCOMMERCE

Jest to wtyczka, która niezwykle ułatwi Ci pracę na Twojej stronie internetowej, jeżeli w swojej ofercie posiadasz usługi lub produkty. Dzięki WooCommerce stworzysz na swojej stronie sklep internetowy. Dokonaj wszelkich formalności i ciesz się możliwością sprzedaży swoich produktów i usług.

CONTACT FORM 7

Stworzenie formularza kontaktowego będzie niezwykle proste, jeśli skorzystasz z wtyczki Contact Form 7. Jest niezwykle intuicyjna oraz łatwa w obsłudze. Dzięki niej szybko przygotujesz formularz, jakiego potrzebujesz.

GOOGLE MAPS

Pamiętaj o dodaniu mapy na swojej stronie internetowej. Znacznie ułatwi to lokalizację Twojej firmy. Dzięki wtyczce Google Maps oznaczysz na mapie nie tylko wybrane punkty, ale także obszary i kształty, które określą położenie firmy względem innych miejsc na mapie. Możesz także zmienić tryb wyświetlania obrazu na terenowy czy satelitarny.

Tworząc witrynę internetową korzystaj z wtyczek bardzo rozsądnie. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Nie obciążaj niepotrzebnie swojej strony, ale wybierz te pluginy, które ułatwią przemieszczanie się po niej. Osiem wtyczek przedstawionych w powyższym artykule z pewnością wystarczy jako baza do zbudowania intuicyjnej strony.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria