Bezpieczny wyjazd na urlop - jak zadbać o dom

Wielu ludziom urlop kojarzy się z czasem beztroskiego wypoczynku, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Żeby móc w pełni się zrelaksować, warto zadbać o bezpieczeństwo domu lub mieszkania. Dzięki temu urlop przebiegnie o wiele spokojniej.

Bezpieczny dom to nie tylko masywne drzwi, które kupią cenny czas w razie próby włamania. W końcu, jeżeli właściciel domu nie będzie wiedział, że ktoś chce go okraść – w żaden sposób nie będzie mógł zareagować. Oczywiście można liczyć na uczynnych sąsiadów, którzy w przypadku włamania zareagują w odpowiedni sposób, ale bardziej niezawodnym rozwiązaniem wydaje się być zabezpieczenie posesji na własną rękę. Posłużyć do tego może centrala alarmowa integra 32, która może w razie potrzeby wysłać SMS-a do mieszkańców lub posłużyć jako podstawowy komponent przystosowujący dom do standardów związanych z jego automatyzacją.

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Wyjeżdżając na urlop, trzeba pamiętać o tak podstawowych rzeczach jak zamknięcie garażu, okien i drzwi – wszystkich ewentualnych dróg, jakimi można się dostać do środka. Wykorzystywane zamki także nie powinny być zwykłe, dużo trudniej sforsować zamknięcia antywłamaniowe. Istnieje prawdopodobieństwo, że włamywacz nie poradzi sobie i zrezygnuje. Warto pomyśleć o zastosowaniu klawiatury, która po wprowadzeniu poprawnego kodu odblokuje możliwość otwarcia drzwi, a przy próbie jej obejścia poinformuje odpowiednie służby.

Zautomatyzowane domy

Pomysłem zdobywającym coraz większą rzeszę zwolenników jest automatyzacja – także w zakresie powiększania bezpieczeństwa domów. Pozwala między innymi na zdalne kontrolowanie świateł, sprawdzanie (a także zmianę) stanu zamknięcia zamków i okien, i wiele więcej. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można czuwać nad wszystkimi częściami składowymi mieszkania, a także symulować obecność w nim podczas swojej nieobecności. Zautomatyzowanie pozwoli na zainstalowanie systemu awaryjnego zasilania, dzięki któremu w razie zaniku prądu z sieci, dom zostanie przełączony na zasilanie awaryjne. Nie stracimy niezapisanej na komputerze pracy w razie awarii.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria