Drewno oliwne w kuchni. Przegląd przyborów kuchennych

Jednym z bardzo popularnych w ostatnim czasie prezentów są przybory kuchenne przygotowane z drewna oliwnego. Daje się je osobom wprowadzającym się do nowego mieszkania, jako prezent urodzinowy lub po prostu kupuje się je dla siebie, ponieważ posiadają szereg ważnych właściwości. Nie przyjmują zapachu potraw i nie mnożą się na ich powierzchni bakterie.

Właściwości przyborów kuchennych z drewna oliwnego

Zalet produktów z drewna oliwnego można wymienić bardzo dużo. Dla wielu osób najważniejsze jest to, że nie przejmują zapachów rzeczy, z którymi mają kontakt. Nie będą po krótkim czasie pachnieć cebulą czy rybami. Mają swój własny, charakterystyczny zapach, który przypomina nam o tym, e jest to produkt ekologiczny. Przybory z drewna oliwnego posiadają naturalne właściwości bakteriobójcze.

Trzeba jedynie pamiętać, by nie myć ich w zmywarce i nie wystawiać na długie działanie wody. Myje się je bardzo łatwo, ponieważ wystarczy je spłukać letnią wodą i osuszyć, ale długi kontakt z wodą powoduje ich pękanie. Odnawiać je można prowizorycznie za pomocą nasmarowania oliwą z oliwek.

Wyposażenie kuchni

Akcesoria kuchenne

Produkty tego typu są najczęściej wyrabiane ręcznie. Powoduje to, że dwa takie same przybory zawsze będą się trochę między sobą różnić. Zauważymy to bardzo łatwo chociażby na deskach do krojenia, które będą zawsze posiadały inny układ słojów. Jest on zawsze bardzo estetyczny i dlatego deska z drewna oliwnego może nam posłużyć do przygotowania posiłku, a potem bezpośrednio na niej go podamy.

Bardzo wygodną w użyciu propozycja są moździerze z drewna oliwnego. Posłużą nam one do tłuczenia, mielenia i rozcierania stosunkowo miękkich przypraw oraz różnego rodzaju miękkich części roślin. Pamiętajmy tylko, że moździerze wysoki i płaskie służą do tłuczenia, a moździerze niskie i zaokrąglone pozwolą nam rozcierać różne rzeczy,.

Miski z drewna oliwnego pozwolą nam z kolei przygotowywać różne potrawy, takie jak sałatki, a potem je serwować. Do mis sałatkowych zazwyczaj można dokupić pasujące przybory do przygotowywania sałatek. Koszt takiego zestawu może byczość wysoki, ale istnieją też tanie propozycje.

Kompletna zastawa

Z drewna oliwnego można dzisiaj kupić praktycznie wszystko, dzięki czemu uzyskamy cały komplet rzeczy na stół i będziemy mieli w ten sposób bardzo ładną zastawę.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria