Ile wynosi limit kredytowy na karcie kredytowej dla klientów zamożnych?

Karty kredytowe to produkty, z których korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Różnica sprowadza się m.in. do wysokości limitu kredytowego, który może uzyskać zainteresowany klient.

Jesteś klientem zamożnym? Zatem z pewnością korzystasz z bankowości prywatnej i zauważyłeś różnice na wielu poziomach. Poza standardem obsługi, możesz również liczyć na lepszą ofertę, gdy mowa o limicie kredytowym. W tym przypadku ma jednak znaczenie zarówno twoja zdolność kredytowa, jak i to, na jaki produkt się zdecydujesz.

Gdzie szukać atrakcyjnych ofert kart kredytowych?

Z pewnością masz świadomość, że na polskim rynku działa wiele banków. Z którym nawiązać współpracę? Będąc klientem zamożnym, powinieneś zdecydować się na bank, w ofercie którego znajdziesz szeroki wybór kart kredytowych. Przykładowo Lion’s Bank oferuje klientom więcej niż jedną kartę kredytową – informacje o nich można znaleźć tutaj: https://www.lionsbank.pl/karty.

Choć Lion’s Bank nie jest jedynym bankiem mającym w ofercie private banking, to jednak wyróżnia się, gdy mowa o limicie kredytowym, o jaki może ubiegać się zainteresowany klient.

Ile wynosi limit kredytowy?

Klienci, którzy zdecydują się na kartę Credit MasterCard World, mogą zawnioskować o przyznanie limitu w wysokości od 10 000 do 200 000 zł. Ustalając limit, bank bierze pod uwagę m.in. wysokość dochodów i dotychczasową historię kredytową klienta. W ten sposób analitycy bankowi są w stanie określić jego zdolność kredytową.

Tylko z powyższego przykładu widać jednak, że limit kredytowy dostępny dla klientów zamożnych jest znacznie wyższy niż limit, o który mogą starać się pozostali klienci.

Część klientów może uzyskać jeszcze wyższy niż wskazany limit – wystarczy tylko, że wybiorą kartę bez maksymalnej kwoty lub z kwotą w wysokości np. 1 000 000 zł. Warto też pamiętać, że klienci zamożni – w odróżnieniu od pozostałych – mają większe możliwości, gdy mowa o negocjowaniu indywidualnych warunków. Zdarza się, że limit w satysfakcjonującej klienta wysokości, zostaje wypracowany po rozmowach z pracownikami banku.

Jak zwiększyć limit kredytowy?

Klienci zamożni korzystający z bankowości prywatnej mają do dyspozycji m.in. osobistego doradcę. Od takiego mogą uzyskać informacje, w jaki sposób budować swoją wiarygodność w oczach banku. Długofalowa współpraca ma znaczenie dla zaufania, jakim bank obdarza klienta. Zaufanie to zostaje wyrażone przez ustanowienie wyższego niż dotychczas limitu kredytowego.

Od dawna współpracujesz z wybranym bankiem? W takim razie w każdej chwili możesz zawnioskować o podwyższenie przyznanego ci limitu kredytowego. Jeżeli dotychczas regularnie spłacałeś swoje zadłużenie, to bank nie powinien mieć żadnych zastrzeżeń, co do współpracy z tobą.

Zdarza się, że bank decyzję o podwyższeniu twojego limitu kredytowego podejmie po tym, gdy staniesz się właścicielem np. luksusowego pojazdu – z jego punktu widzenia to również forma zabezpieczenia i informacja o kondycji finansowej klienta. Przykładowo właściciele samochodu marki Maserati mogą starać się o kartę kredytową stworzoną z okazji 100-lecia marki. Mowa o karcie Maserati World Elite MasterCard.

Jeżeli zależy ci na podwyższeniu limitu kredytowego, to nic prostszego – wystarczy tylko, że skontaktujesz się z pracownikami banku i poprosisz o zaprezentowanie przygotowanej dla ciebie oferty.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria